zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Kultura i rozrywka

Tydzień w MOK-u – 27 lutego 2017

Co na najbliższy tydzień zaplanował Miejski Ośrodek Kultury “Centrum” w Zawierciu? Zobaczcie.

Poniedziałek – 27 lutego

Kino:
16:00 – Sztuka kochania (2D)
18:00 – Sztuka kochania (2D)
20:00 – Ciemniejsza strona Greya (2D)

 

Wtorek – 28 lutego

Kino:
16:00 – Sztuka kochania (2D)
18:00 – Sztuka kochania (2D)
20:00 – Ciemniejsza strona Greya (2D)

 

Środa – 1 marca

Kino:
16:00 – Sztuka kochania (2D)
18:00 – Sztuka kochania (2D)
20:00 – Ciemniejsza strona Greya (2D)

 

Czwartek – 2 marca

Kino:
11:30 – Powidoki (2D)
16:00 – Sztuka kochania (2D)
18:00 – Sztuka kochania (2D)
20:00 – Ciemniejsza strona Greya (2D)

POWIDOKI
Jeden z najwybitniejszych twórców w historii kina, zdobywca wielu nagród filmowych, w tym Oscara za całokształt twórczości – Andrzej Wajda, przedstawia historię człowieka niezłomnego, Władysława Strzemińskiego pioniera polskiej awangardy, ze znakomitą rolą Bogusława Lindy. Głównym bohaterem jest wielki artysta, wierny własnej wizji sztuki, który nie poddał się obowiązującemu systemowi i w konsekwencji doświadczył dramatycznych skutków swoich wyborów. „Powidoki” to intymny zapis ostatniego okresu życia obdarzonego charyzmą wybitnego malarza. Opowieść o tym, jak komunistyczna władza zniszczyła niepokornego człowieka. Wajda w sposób niezwykle subtelny, a zarazem uniwersalny kreśli, tworzonymi z malarskim kunsztem obrazami, świat, w którym piękno i sztuka są prześladowane.
Polska 2016, 100 min, biograficzny, dramat historyczny, od 15 lat
2.03.2017 r. godz. 11.30;
6.03.2017 r. godz. 10.00
14.03.2017 r. godz.12.00
cena biletu 10 zł
Reżyser: Andrzej Wajda
Scenariusz: Andrzej Mularczyk
Obsada: Bogusław Linda, Zofia Wichłacz, Bronisława Zamachowska, Andrzej Konopka, Krzysztof Pieczyński, Mariusz Bonaszewski

 

SPEKTAKL “MUZYCZNE TWARZE JACKA KAWALCA” ZOSTAŁ PRZENIESIONY NA 26 MAJA (DZIEŃ MATKI)

 

Piątek – 3 marca

Kino:
16:00 – Porady na zdrady (2D)
18:00 – Pokot (2D)

PORADY NA ZDRADY
Zdradzona w dniu ślubu Kalina (Magdalena Lamparska) i porzucona przez chłopaka Fretka (Anna Dereszowska), rozkręcają nietypowy biznes, który raz na zawsze ma rozwiązać problemy z męską wiernością. Postanawiają pomagać kobietom i na zlecenie testować lojalność ich partnerów. Wszystko idzie dobrze do chwili, gdy Kalina ma uwieść Macieja (Mikołaj Roznerski) – coacha i specjalistę do spraw damsko-męskich. Jego żona Beata (Weronika Rosati) podejrzewa go o zdradę i chce mieć na to niezbite dowody. Kalina doceniając klasę “przeciwnika”, bierze się do pracy ze zdwojoną energią. Jednak tym razem cały plan bierze w łeb. Maciej nie jest jak inni mężczyźni, których z łatwością udało się przyłapać na zdradzie. Serce dziewczyny – mimo podjętych postanowień – znów zaczyna bić mocniej, a wielka miłość to tylko kwestia czasu
Polska 2016, 97 min., od 15 lat, komedia romantyczna​
Reżyseria: Ryszard Zatorski
Scenariusz: Ryszard ZatorskiJoanna Wilczewska
Obsada: Magdalena Lamparska, Mikołaj Roznerski, Anna Dereszowska, Krzysztof Czeczot, Weronika Rosati, Tomasz Karolak, Robert Koszucki, Olga Borys.

POKOT
Kiedyś budowała mosty w Syrii, teraz uczy angielskiego w wiejskiej szkole, czyta w gwiazdach i rozmawia ze zwierzętami. Pewnej śnieżnej nocy Janina Duszejko odnajduje ciało sąsiada-kłusownika. Jedyne ślady wokół jego domu to tropy saren…
W niewyjaśnionych okolicznościach giną kolejne lokalne osobistości. Wszystkich łączyła ta sama pasja – polowanie. Policja szuka sprawcy. Duszejko rozpoczyna swoje własne śledztwo, które prowadzi ją do zaskakujących wniosków. Czy to możliwe, że myśliwi stali się zwierzyną?
Polska/Czechy/Niemcy 2016, 128 min., od 15 lat, dramat/kryminał
Reżyseria: Agnieszka Holland
Scenariusz: Olga TokarczukAgnieszka Holland
Obsada: Agnieszka Mandat, Wiktor Zborowski, Jakub Gierszał, Patrycja Volny, Miroslav Krobot, Borys Szyc, Andrzej Grabowski, Andrzej Konopka.

 

Sobota – 4 marca

Kino:
16:00 – Zerwany kłos (2D)
18:00 – Porady na zdrady (2D)
18:00 – Pokot (2D)

ZERWANY KŁOS
Trwa I wojna światowa. Carskie oddziały panoszą się w okolicach Tarnowa. Szesnastoletnia Karolina Kózkówna ponosi śmierć męczeńską w obronie wiary. Jej ojciec obwinia się za śmierć ukochanej córki. Dzieje bohaterów dopełnia Teresa, która nosi w sercu tajemnicę o gwałcie zadanym przez kozaka Sorokina. Jakie będą losy pohańbionej Teresy? Gdzie kryje się sens męczeństwa bł. Karoliny? Czy ojciec pogodzi się ze stratą umiłowanej córki? Film niesie przesłanie o sensie cierpienia, zwycięstwie miłości nad nienawiścią, a także wieść o tym, że wiara w Jezusa Chrystusa potrafi nieustannie odmieniać życie każdego z nas.
Scenariusz i reżyseria: Witold Ludwig
Obsada: Aleksandra Hejda, Magdalena Michalik, Dariusz Kowalski, Paweł Tchórzelski, Witold Bieliński, Zuzanna Lipiec, Piotr Zajączkowski, Mirosława Marcheluk.
Polska 2017, 90 min.

 

Niedziela – 5 marca

Kino:
16:00 – Zerwany kłos (2D)
18:00 – Porady na zdrady (2D)
18:00 – Pokot (2D)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.