zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Kultura i rozrywka

Posłuchajcie Kapeli Folkowej “Janicek”. Gra w niej zawiercianin Tadeusz Pacan [TELEDYSK]

Kapela działa i koncertuje w naszym regionie, a jednym z jej członków jest znany muzyk z Zawiercia – Tadeusz Pacan. W teledysku pojawiła się również m.in. pochodząca z Kroczyc Julia Bednarz.

– W repertuarze znajdują się utwory inspirowane muzyką góralską, bałkańską oraz klezmerską. Kapela istnieje od 2013 roku, koncertując głównie na terenie Zagłębia Dąbrowskiego oraz Jury Krakowsko-Częstochowskiej. W skład kapeli wchodzą zawodowi muzycy. Warto zaznaczyć, że w naszej kapeli gra dwóch muzyków z Zawiercia: trębacz Tadeusz Pacan oraz klarnecista Zdzisław Święciak, jak również muzycy z Poręby, Piaseczna, Dąbrowy Górniczej oraz Sosnowca – mówi Oskar Radwański, menedżer kapeli, skrzypek i pedagog pochodzący z Sosnowca.

Kapela promuje obecnie swój najnowszy singiel – “Karczmareczka”.

Teledysk do “Karczmareczki” to singiel promujący najnowszy projekt muzyczny, w którym w niezwykle ciekawy sposób połączony zostaje klasyczny skład kapeli ludowej, zawierającej takie instrumenty jak: skrzypce, kontrabas, klarnet, trąbka oraz akordeon wraz z perkusją, gitarą elektryczną. Koncerty Kapeli Janicek cieszą słuchaczy od lat. W ubiegłym tygodniu Kapela miała zaszczyt wystąpić podczas 54 Tygodnia Kultury Beskidzkiej w Wiśle – mówi Oskar Radwański.

1 KOMENTARZ

  1. Bardzo polecam ten zespół na wszelkie imprezy Ja jestem w nich po prostu zakochana odkąd grali na ślubie mojej córki

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany.