zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Kultura i rozrywka

Plejada gwiazd w Zawierciu. Bartłomiej Topa wystąpi dwa razy [REPERTUAR]

Miejski Ośrodek Kultury “Centrum” w Zawierciu poinformował o przyszłorocznych spektaklach teatralnych. W dwóch z nich zagra Bartłomiej Topa.

Pierwszy spektakl to “Ludzie inteligentni – Czyli kto kocha, ten błądzi…”. W obsadzie przedstawienia będzie można zobaczyć: Renatę Dancewicz, Izabelę Kuna, Magdalenę Stużyńską-Brauer, Rafała Królikowskiego, Bartłomieja Topę i Szymona Bobrowskiego. Reżyserem spektaklu jest Olaf Lubaszenko, a za kostiumy odpowiada Tomasz Jacyków.

Nie ma nudnych związków. Są tylko mało kreatywni partnerzy. Na szczęście bohaterowie sztuki Feyeta to ludzie inteligentni, dlatego, kiedy ich związek przestaje przypominać “obraz w kalejdoskopie” i wkracza w fazę dojrzałej harmonii, potrafią znaleźć sposób na wyjście z impasu. David podejmuje decyzję o rozstaniu ze swoją długoletnią partnerką Chloe. Jest zaskoczony, że nie spotyka się ze sprzeciwem z jej strony. Ich przyjaciele Alexandre, Thomas oraz ich partnerki Gina i Marina mnożą teorie i domysły. Może ona go zdradza? Sugerują kumple. Może oni wszyscy zdradzają? Zastanawiają się w trakcie babskich wieczorów przyjaciółki. Trzy pary prowadzą rodzaj gry i, jak w reakcji łańcuchowej, kryzys jednego związku wywołuje kolejny… Mężczyźni są z Marsa a kobiety z Wenus… A nas jak zwykle będą śmieszyć do łez nieudolne próby odkrywania tych obcych sobie planet. Twórcy teatralnych hitów „Boeing Boeing” oraz „Imię” zapraszają na koleją przebojową komedię w gwiazdorskiej obsadzie – oto opis “Ludzi inteligentnych”.

Spektakl odbędzie się w niedzielę 4 lutego 2018 r., początek o godzinie 17:00. Wstęp płatny (bilety: 80 zł).

Kolejne przedstawienie to “Andropauza 3 – czyli jak żyć i nie zwariować”. Spektakl jest kontynuacją znanych i popularnych przedstawień: Andropauza – męska rzecz, czyli zdecydowana odpowiedz na Klimakterium oraz Andropauza 2 – męska rzecz być z kobietą.

Uniwersytet Trzeciego Wieku. Czterech dziarskich studentów w wieku emerytalnym: Hrabia, Behemot, Sławek komandos i Miernota, brutalnie wyrzuceni z klasy przez złą nauczycielkę, podejmują ryzykowną decyzję walki z reżimem szkoły. Zakładają teatr. Aby naprawić rzeczywistość tej, ich zdaniem doszczętnie zepsutej szkoły, postanawiają wystawić „Dziady” Mickiewicza. Jednak Miernota reżyser teatralny, który chwilę wcześniej zostaje przez Ministerstwo Kultury pozbawiony prawa wykonywania zawodu, wymyśla potworną inscenizację, której nie sposób zaakceptować. Aktorzy się buntują i postanawiają znaleźć naprawdę dobrego reżysera. Ich wybór pada na Stevena Spielberga. Chcą zaproponować mu kontrakt osobiście. Cudem zdobywają pieniądze i płyną do Hollywood jachtem pożyczonym od samego barona Munchausena. Jesteśmy świadkami rejsu pełnego przygód, niebezpieczeństw i sytuacji absurdalnych. Na pełnym morzu bowiem, okazuje się, że żaden z naszych bohaterów nie ma najmniejszego pojęcia jak się taką jednostką żegluje. Bohaterowie ruszają w świat w poszukiwaniu przygód, barwnego życia i sensu istnienia, niczym czterej muszkieterowie Alexandra Dumas: „Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego!”. Jeden z naszych bohaterów, po nieprawdopodobnej przygodzie, która odmieniła na dobre jego życie, krzyczy ponad oceanem: „Teraz dopiero zaczynam żyć!!!” – czytamy w opisie spektaklu.

Reżyserią zajęli się autorzy: Piotr Dąbrowski i Katarzyna Mikiewicz, a zagrają: Sylwester Maciejewski, Maciej Damięcki, Bogdan Kalus, Jacek Kawalec, Agata Załęcka. Wstęp jest płatny – bilety kosztuje 50 zł za osobę, a spektakl odbędzie się w czwartek 1 marca, początek o 18:00.

Ostatni ze spektakli to “Triathlon Story” – w jego ramach po raz drugi w ciągu kilku miesięcy w Zawierciu pojawi się Bartłomiej Topa. Odbędzie się on w niedzielę 8 kwietnia, początek o 19:00. W obsadzie znajdują się m.in. Bartłomiej Topa, Leszek Lichota, Waldemar Błaszczyk oraz Piotr Nowak. Sztukę reżyseruje Piotr Nowak, a autorką scenariusza jest Dorota Truskolaska Alibert.

W hotelowym pokoju,wieczorem, przypadkowo spotykają się czterej uczestnicy zawodów triathlonowych. Każdy z nich zjawia się tam z innego powodu i każdy z nich czegoś innego oczekuje od startu. Łączy i triathlon, a co ich dzieli? Wszystko! Mają zupełnie odmienne poglądy na życie i odmienne życiowe doświadczenia, różne temperamenty i sprzeczne charaktery, nawet poczucie humoru każdy z nich ma inne. Wydawać by się mogło, że nigdy się ze sobą nie dogadają, jednak wymykające się spod kontroli, absurdalne zdarzenia powodują, że pomiędzy bohaterami zawiązuje się prawdziwe męskie porozumienie, a może nawet rodzi się prawdziwa męska przyjaźń – czytamy w opisie.

Wstęp jest płatny (bilety: I – rząd 70 zł i pozostałe miejsca 80 zł).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany.