MOK Zawiercie: wkrótce “Kobiety Mafii”, “Kobieta Sukcesu” i “Pitbull. Ostatni Pies”

W Miejskim Ośrodku Kultury w Zawierciu w najbliższych tygodniach czekają nas premierowe seanse kilku znanych polskich filmów.

Pierwszą z premier będzie film Patyka Vegi, “Kobiety Mafii”. W zawierciańskim MOK-u będzie on wyświetlany od piątku 23 lutego do czwartku 8 marca (oprócz 1 marca), seanse o 18:00 i 20:45. Bilety w cenie 14 i 16 zł (od piątku do niedzieli) oraz 13 i 15 zł (od poniedziałku do czwartku). Film trwa 135 minut, w obsadzie m.in.: Aleksandra Popławska, Bogusław Linda, Katarzyna Warnke, Piotr Stramowski i Agnieszka Dygant. Ogólnopolska data premiery filmu to 23 lutego.

Po brawurowej akcji policyjnej funkcjonariuszka Bela (Olga Bołądź) zostaje wyrzucona z policji. ABW składa jej propozycję „nie do odrzucenia”. Kobieta przechodzi specjalistyczne szkolenie pod okiem FBI i zostaje operatorem w Wydziale S – oficerem pracującym pod przykryciem, który zostaje umieszczony w grupie przestępczej. Jej misją w roli tajniaczki jest rozpracowanie szlaku przemytu narkotyków przez Grupę Mokotowską sterowaną przez Padrino (Bogusław Linda) – bossa stołecznego półświatka, dla którego ponad wszelką władzą i pieniędzmi najważniejsza jest córka o ksywie Futro (Julia Wieniawa). By zrealizować cel, Bela musi wkupić się w łaski zaufanych ludzi z zarządu mafii: Żywego (Piotr Stramowski), Milimetra (Tomasz Oświeciński), Cienia (Sebastian Fabijański) i Siekiery (Aleksandra Popławska). Podszywając się pod prostytutkę, oficer ABW zostaje kochanką Cienia. Misternie przemyślany plan komplikuje się, gdy w toku nieprzewidzianych zdarzeń w całą intrygę zostaje wmieszana Anka (Katarzyna Warnke) – żona Cienia, manipulowana przez tajemniczą Nianię (Agnieszka Dygant). Wkrótce losy pięciu kobiet przecinają się w punkcie bez odwrotu, a wydarzenia z ich udziałem wstrząsają przestępczą mapą Warszawy – czytamy w opisie filmu.

Na 9 marca zaplanowano premierę “Kobieta Sukcesu” w reżyserii Roberta Wichrowskiego.

Główną bohaterką filmu jest Mańka (Agnieszka Więdłocha) – szefowa firmy w wielkim mieście, której życie nagle wywraca się do góry nogami. Jej biznes pada ofiarą nieuczciwej konkurencji, związek z Norbertem (Mikołaj Roznerski) przeżywa kryzys, a pod drzwiami mieszkania czeka Lilka (Julia Wieniawa) – młodsza siostra uosabiającą chaos. W jej życie – za sprawą psa i przypadku – wkracza również Piotr (Bartosz Gelner), którego wbrew sobie i mimo serii nieporozumień, zdaje się przyciągać. Jako przebojowa kobieta sukcesu, Mańka nie zamierza się poddawać i skupia się na walce o przetrwanie firmy i zdemaskowanie oszustów! Czy nie straci przez to z oczu siostrzanej przyjaźni i szansy na coś nowego? Kobieta sukcesu to lekka i przewrotna komedia romantyczna o tym, że kiedy wydawać by się mogło, że straciliśmy wszystko, tak naprawdę dostajemy od losu to, co najbardziej cenne. Autorką scenariusza jest Hanna Węsierska, znana z takich hitów jak Lejdis czy Śniadanie do łóżka. Natomiast za reżyserię odpowiada Robert Wichrowski (Francuski numer) – czytamy w opisie filmu z portalu kulturalnemedia.pl

Ostatnią z najbliższych premier będzie “Pitbull. Ostatni Pies” w reżyserii Władysława Pasikowskiego.

Po śmierci Soczka policjanci z warszawskiej komendy rozpoczynają śledztwo. Na wezwanie komendanta do stolicy przybywają Nielat zwany Quantico, Metyl oraz Despero, którzy mają za zadanie powstrzymać gangi walczące między sobą o miasto – czytamy opis filmu z serwisu filmweb.pl.

MOK jeszcze nie podał szczegółowych dat seansów dla filmów “Kobieta Sukcesu” i “Pitbull. Ostatni Pies”.

Oto zwiastuny wszystkich filmów:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.