zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Kultura i rozrywka

Michał Witkowski w zawierciańskiej bibliotece [ZDJĘCIA]

W czwartek 9 listopada gościem Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Zawierciu był znany prozaik, autor głośnych powieści „Lubiewo”, „Margot”, „Barbara Radziwiłłówna z Jaworzna-Szczakowej” czy „Drwal” – Michał Witkowski, który promował swoją najnowszą książkę pod tytułem „Wymazane”.

Wymazane to miasteczko na Dzikim Wschodzie, położone między Lasem, W Którym Rosną Same Trujaki a parkingiem dla TIR-ów „Tijuana”. Kilka bloków postawionych na bagnach, w próżni. W tej scenerii, zapełnionej całą galerią oryginałów, rozgrywa się przewrotny romans, harlequin à rebours. Wszystko odbywa się tu na odwrót niż w klasycznej historii miłosnej. Pięknego Damiana fascynują jedynie ciała stare, grube i porozciągane, a królowa pieczarek Alexis ma wobec niego podstępny plan. Historia pęcznieje od żądz i emocji – czytamy na stronie internetowej Wydawnictwa Znak.

Podczas spotkania Michał Witkowski opowiadał o tym, jak powstawała ta powieść, jak kształtowali się jej bohaterowie, w jaki sposób ukazywał obraz polskiej prowincji, a także przeczytał obszerny fragment dotyczący babci głównego bohatera powieści, Damiana Pięknego – Zyty Pięknej. Po spotkaniu, które prowadził współpracownik portalu zawiercianskie.pl Kamil Pietrzyk, Michał Witkowski podpisywał czytelnikom książki, a także złożył pamiątkowy wpis do bibliotecznej kroniki.

Zdjęcia: Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Zawierciu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany.