zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Kultura i rozrywka

Laboratorium Nauki i Twórczej Ekspresji: Odczarowanie świata [ZDJĘCIA]

Za nami ostatnie przed wakacjami spotkanie w ramach Laboratorium Nauki i Twórczej Ekspresji. Tym razem w Galerii Muzealnej Leszka Dutki wystąpiły Anita Maszczyk, Agata Janus i Magdalena Leśniak. Gościem części naukowej był prof. dr hab. Artur Żywiołek – historyk literatury.

Anita Maszczyk to śpiewaczka, zawodowo związana z wieloma teatrami muzycznymi i dyrygentem Maciejem Niesiołowskim, znana w kraju i rozpoznawalna w Paryżu, Londynie i Chicago. Kolejna wykonawczyni to Agata Janus – w modelingu od wielu lat, m.in. w Mediolanie, finalistka Miss Polonia 2005, wokalistka związana muzycznie z Fatamorganą. Magdalena Leśniak to wokalistka związana z Chórem Soul Hunters Gospel Choir Katarzyny „Pumy” Piaseckiej. Ostatnio wystąpiła w musicalu Karol – o życiu Jana Pawła II u boku Edyty Geppert, Ani Wyszkoni, Braci Cugowskich, Jacka Kawalca i Darka Niebudka.

W części naukowej po raz pierwszy wystąpił prof. dr hab. Artur Żywiołek – historyk literatury, zawodowo związany z Akademią im. Jana Długosza w Częstochowie, badawczo zajmujący się: filozofią i teologią literatury, metodologią badań literaturoznawczych, literaturą XX wieku i najnowszą, dziennikarsko i muzycznie – jazzman.

Po wakacyjnej przerwie Laboratorium Nauki i Twórczej Ekspresji zaprasza 20 września w „PRZESTRZEŃ”, którą wypełni naukowo i twórczo.

Źródło: Urząd Miejski w Zawierciu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany.