zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Kultura i rozrywka

Laboratorium: Kapela “Janicek”, ZEW i Bartłomiej Urbańczyk [PLAKAT]

W środę 14 lutego odbędzie się kolejne Laboratorium Nauki i Twórczej Ekspresji w Galerii Muzealnej Leszka Dutki przy ul. Leśnej .

Przed nami II odsłona remanentu myśli i uczuć. Spotkajmy się 14 lutego o godz. 18.00. Temat i autor myśli jak ulał pasuje do tego dnia: “Miłość szczęśliwa. Czy to jest konieczne?”. Kto mógł o miłości pisać tak poważnie i powściągliwie? Dla kogo ten temat był arcyważny? A czy nas – ludzi XXI wieku – obchodzi miłość? Czy jesteśmy na tyle w miłości wyjątkowi, czujni i staranni, by poradzić sobie z gąszczem paradoksów miłości szczęśliwej? – czytamy w informacji od organizatorów.

 

Jak mówi Grażyna Ferdyn, Pełnomocnik Prezydenta Miasta ds. dokumentowania tradycji miasta i dorobku artystycznego, jest to już 3. edycja Laboratorium.

W tematyce naszych spotkań podajemy tylko treść złotych myśli prowokując uczestników Laboratorium do poszukiwań ich autorów i być może pogłębienia wiedzy na ich temat – wszystko po to, aby aktywniej włączać się w rozważania podczas Laboratorium. Mądre myśli towarzyszą nam na co dzień i od wieków. Niektóre, na przykład te o miłości, tworzymy sami, prawie jak na zawołanie i z wielką pasją, ale są też takie relacje międzyludzkie, czy też zachodzące procesy społeczne, czy polityczne, które trudno ubrać w słowa – wtedy najczęściej podpieramy się mądrością sławnych ludzi, bo wiemy lub czujemy, że wiele z nich trafia w samo sedno. Większość z nas zgadza się z ich treścią, część uznaje je za truizmy, ale mało kto zdaje sobie sprawę, jak długą drogę przebył ich twórca, zanim wypowiedział te słowa, a już zupełnie mało kto umie żyć z nimi na co dzień – pisze Grażyna Ferdyn.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany.