zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Kultura i rozrywka

Kortez wzruszał zawierciańskich fanów [WIDEO+ZDJĘCIA]

Pochodzący z Podkarpacia wokalista i muzyk Łukasz Federkiewicz (szerzej znany jako Kortez) wystąpił w czwartek 6 kwietnia na deskach sceny Miejskiego Ośrodka „Centrum” im. Adama Mickiewicza w Zawierciu.

Dwudziestosiedmioletni muzyk, który dość niespodziewanie wszedł do grona najpopularniejszych wykonawców w Polsce, co zaowocowało otrzymaną w ubiegłym roku statuetką Fryderyka w kategorii „Fonograficzny debiut roku”, zaprezentował wraz z towarzyszącymi mu instrumentalistami repertuar z debiutanckiego długogrającego albumu „Bumerang” i poprzedzającego go „Minialbumu” (najbardziej gromkie oklaski wzbudził najbardziej znany przebój – „Zostań”, którym swego czasu zachwycał się Piotr Stelmach z Trzeciego Programu Polskiego Radia), a także kilka utworów z mającej ukazać się w tym roku drugiej płyty artysty („Nic tu po mnie jeśli nie ma cię”, „To jest mój dom”).

Kortez jest znany z mocno introwertycznej, melancholijnej twórczości kontrastującej z dość swobodnym wizerunkiem i stylem ubierania się. W takim właśnie wyciszonym nastroju odbył się koncert – przy oszczędnym oświetleniu, z konferansjerką sprowadzoną do minimum. Pochodzący z miejscowości Iwonicz w powiecie krośnieńskim Łukasz Federkiewicz czarował publiczność nastrojowymi kompozycjami wykonywanymi głównie na gitarze i fortepianie oraz spokojnym, lecz wrzącym od emocji śpiewem. Po koncercie artysta spotkał się z fanami, aby podpisywać płyty i pozować do pamiątkowych zdjęć.

Organizatorem koncertu była firma WEST koncerty.

Tekst, zdjęcia, wideo: Kamil Pietrzyk

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany.