zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Kultura i rozrywka

Koncert zespołu Rezerwat w Bistro Mojego Brata w Zawierciu [ZDJĘCIA+AUDIO]

“Zaopiekuj się mną”, “Kocha ciebie niebo”, “Parasolki” to wielkie hity łódzkiego zespołu Rezerwat, których nie mogło zabraknąć podczas koncertu akustycznego zagranego w Bistro Mojego Brata w Zawierciu we wtorek 25 lutego.

Istniejąca od 1982 roku łódzka formacja rockowa w składzie: Andrzej Adamiak (bas, wokal), Adam Dulęba-Kasza (gitara), Piotr Kolanowski (klawisze), Piotr Dudek (perkusja) zagrała w Zawierciu koncert akustyczny składający się z największych hitów w swoim repertuarze z płyt wydanych w latach osiemdziesiątych: “Rezerwat” i “Serce”, choć nie zabrakło także utworów z wydanej w 2016 roku “Dotykaj”. Zespół zagrał takie utwory jak: “Obserwator”, “Histeria”, “Paryż, miasto wymarzone”, “Parasolki”, “Kocha ciebie niebo” czy “Twoje czary”. Niewątpliwie największą radość wśród publiczności wzbudziła najbardziej znana kompozycja Rezerwatu – “Zaopiekuj się mną”, którą kwartet wykonał podczas koncertu dwukrotnie – podczas obu wykonań (zwłaszcza w czasie bisu, podczas którego łodzianie wykonali także znany hit “Bo ja cię kochom” grupy De Press oraz na zakończenie balladę z albumu “Dotykaj” – “Fortepiany”) słuchacze chętnie włączali się do wspólnego śpiewu.

Nie zabrakło podczas koncertu dowcipnych opowieści Andrzeja Adamiaka oraz przekomarzania się z publicznością. Zapowiadając utwór “Paryż, miasto wymarzone” lider Rezerwatu opowiadał o nieporozumieniu związanym z pewnym cenzorem, który miał uwagi do nazwy miasta wykorzystanej w pierwotnej wersji:

_

_

Posłuchajcie utworu “Zaopiekuj się mną” wykonanego przez Rezerwat w Bistro Mojego Brata:

_

_

Po koncercie Andrzej Adamiak zgodził się nagrać dżingiel z pozdrowieniami dla słuchaczy Radia Zawiercie – posłuchajcie:

_

_

Tekst, zdjęcia, nagrania: Kamil Pietrzyk

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.