zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Kultura i rozrywka

Kapela Janicek chce wydać płytę i promować Jurę. Trwa zbiórka pieniędzy [WIDEO]

Kapela Janicek składająca się z muzyków związanych z Jurą Krakowsko-Częstochowską prosi o finansowe wsparcie swojego nowego projektu – wydania studyjnego albumu.

Kapela Folkowa Janicek to wyjątkowy zespół muzyczny promujący polską oraz zagraniczną muzykę folkową. W repertuarze kapeli znajdują się utwory inspirowane tradycyjną muzyką z Podhala, Śląska oraz Zagłębia Dąbrowskiego, jak również muzyka bałkańska, klezmerska oraz utwory autorskie. Kapela istnieje od 2013 roku, promując Jurę Krakowsko- Częstochowską nie tylko w Polsce, ale również poza Jej granicami. W skład kapeli wchodzą zawodowi muzycy, absolwenci Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Menedżerem kapeli jest Oskar Radwański- skrzypek Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny. Janicki łączą w sobie tradycyjne brzmienie muzyki ludowej z elementami muzyki etno, jazz oraz rocka – czytamy na stronie internetowej zbiórki.

Album ma nawiązywać do Jury Krakowsko-Częstochowskiej.

Na krążku znajdzie się trzynaście utworów o zróżnicowanym charakterze muzycznym, nawiązującym do dotychczasowej działalności kapeli. Wśród muzyków nagrywających album pojawi się wielu zaproszonych gości, wśród których znajdą się również artyści związani z Jurą Krakowsko- Częstochowską. Album, którego premiera planowana jest pod koniec 2019 roku ukaże się w niezwykłej szacie graficznej nawiązującej tematycznie do terenów Jury. Wraz z krążkiem dołączona będzie również książeczka, w której pojawią się informacje o Kapeli Janicek, terenach Jury Krakowsko- Częstochowskiej oraz Patronach projektu. Dodatkowo projekt obejmie akcję promocyjną w postaci: profesjonalnej sesji zdjęciowej, realizacji teledysku promocyjnego płyty, zrealizowanego na terenie Jury, jak również serii koncertów promujących najnowsze wydawnictwo muzyczne. Całość zrealizowana będzie przy pomocy środków zebranych na produkcję płyty – informuje zespół.

Więcej informacji o zbiórce: https://odpalprojekt.pl/p/KapelaJanicek

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.