the jungle essay introduction tennessee bar essay charecter essay apa formatting essay writing

zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Kultura i rozrywka

Huczne 110-lecie SP 5 im. Adama Mickiewicza [ZDJĘCIA]

To już 110 lat – tyle działa Szkoła Podstawowa nr. 5 im. Adama Mickiewicza w Zawierciu. Z tej okazji w Miejskim Ośrodku Kultury “Centrum” odbył się dziś jubileusz placówki.

Uroczystość rozpoczęła się o godzinie 10:00 od Mszy św. w parafii p.w. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, a o 16:00 w MOK-u swój początek miał występ artystyczny w wykonaniu nauczycieli i uczniów placówki. W wydarzeniu wzięły udział również władze miasta, absolwenci szkoły oraz rodzice uczniów.

Motywem przewodnim występów w MOK-u była książka “Mały Książę”, a wśród występujących był m.in. chór “Świerszcze” działający w szkole przed laty. Nauczyciele Sylwia Kuligowska i Artur Biegus napisali z okazji jubileuszu autorską piosenkę o szkole.

– Piątka w błękit ubrana wita dzisiaj od rana swoje miasto, bo ma urodziny. Choć nie same sokoły, chodzą do naszej szkoły fajni chłopcy i fajne dziewczyny – brzmi pierwsza zwrotka piosenki.

W ramach uroczystości na ręce dyrektor szkoły Aliny Reszki przekazano liczne podziękowania i gratulacje, a także nagrody rzeczowe w postaci laptopa i książek.

Tekst i zdjęcia: Marlena Magiera

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Secured By miniOrange