essay on salt satyagraha essay on importance of sports and games in school high level vocabulary words for essays essay on mother the treasure of life essay on youngsters

zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Kultura i rozrywka

“Historia bez cenzury” w Księgarni Edukacyjnej [WIDEO+ZDJĘCIA]

We wtorkowy, deszczowy wieczór 23 października w zawierciańskiej Księgarni Edukacyjnej odbyło się spotkanie z popularnym youtuberem Wojciechem Drewniakiem, prezenterem kanału Historia bez cenzury.

Niezwykle popularny w sieci kanał przedstawia zagadnienia historyczne w bardzo przystępny (niekiedy kontrowersyjny) sposób, dzięki czemu trafia do szerokiego grona odbiorców od młodzieży po ludzi dojrzałych. Na fali popularności programu powstały już trzy książki, w których Wojciech Drewniak w stylu znanym z odcinków HBC opisuje zasłużone postaci polskiej historii.

Nie ma się co dziwić, iż wydarzenie to spotkało się z olbrzymim zainteresowaniem zawiercian, którzy wypełnili księgarnię po brzegi, by posłuchać ciekawostek o powstawaniu odcinków, zadać pytania, a następnie otrzymać podpisy na książkach Wojciecha Drewniaka oraz zrobić sobie z nim pamiątkowe zdjęcie.

Przez pierwsze pół godziny spotkania charyzmatyczny prezenter opowiadał w nieszablonowy sposób o postaci hetmana Stanisława Żółkiewskiego (o którym będzie wyemitowany odcinek na Youtube), a następnie cierpliwie odpowiadał na niekończące się pytania od publiczności. Zawiercianie pytali zarówno o początki działania kanału, ale także o zainteresowania historyczne. Przeważały pytania o plany na przyszłe odcinki oraz książki – tu Wojciech Drewniak zdradził, że czwarta książka, nad którą pracuje, poświęcona będzie Średniowieczu.

Tekst, zdjęcia i film: Kamil Pietrzyk

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Secured By miniOrange