zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Kultura i rozrywka

“Historia bez cenzury” w Księgarni Edukacyjnej [WIDEO+ZDJĘCIA]

We wtorkowy, deszczowy wieczór 23 października w zawierciańskiej Księgarni Edukacyjnej odbyło się spotkanie z popularnym youtuberem Wojciechem Drewniakiem, prezenterem kanału Historia bez cenzury.

Niezwykle popularny w sieci kanał przedstawia zagadnienia historyczne w bardzo przystępny (niekiedy kontrowersyjny) sposób, dzięki czemu trafia do szerokiego grona odbiorców od młodzieży po ludzi dojrzałych. Na fali popularności programu powstały już trzy książki, w których Wojciech Drewniak w stylu znanym z odcinków HBC opisuje zasłużone postaci polskiej historii.

Nie ma się co dziwić, iż wydarzenie to spotkało się z olbrzymim zainteresowaniem zawiercian, którzy wypełnili księgarnię po brzegi, by posłuchać ciekawostek o powstawaniu odcinków, zadać pytania, a następnie otrzymać podpisy na książkach Wojciecha Drewniaka oraz zrobić sobie z nim pamiątkowe zdjęcie.

Przez pierwsze pół godziny spotkania charyzmatyczny prezenter opowiadał w nieszablonowy sposób o postaci hetmana Stanisława Żółkiewskiego (o którym będzie wyemitowany odcinek na Youtube), a następnie cierpliwie odpowiadał na niekończące się pytania od publiczności. Zawiercianie pytali zarówno o początki działania kanału, ale także o zainteresowania historyczne. Przeważały pytania o plany na przyszłe odcinki oraz książki – tu Wojciech Drewniak zdradził, że czwarta książka, nad którą pracuje, poświęcona będzie Średniowieczu.

Tekst, zdjęcia i film: Kamil Pietrzyk

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany.