zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Kultura i rozrywka

Filharmonia Jurajska: gala operetkowa “Twoim jest serce me” [WIDEO + ZDJĘCIA]

W niedzielę 30 czerwca w sali koncertowej “Hutnik” przy ul. Paderewskiego 51 w Zawierciu odbył się kolejny koncert Filharmonii Jurajskiej.

W ramach wydarzenia wystąpili: Anna Ciereszko (sopran), Tomasz Tracz (tenor), Mieczysław Unger (dyrygent) i Jurajska Orkiestra Kameralna. Słowo wiążące: Anita Maszczyk.

Nagrania i zdjęcia: Aleksandra Płóciennik

5 KOMENTARZY

 1. Mam pytanie, dlaczego ta impreza nie odbyła się w MOK Centrum? I przykra refleksja z oglądu zdjęć; albo informacja o imprezie była słabo nagłośniona, albo tego typu imprezy przestają cieszyć się powodzeniem.

  • #ZORRO
   A czy MOK ma monopol na wszelkie imprezy kulturalne?
   1. Sala “Hutnika”,w której odbywają się koncerty Filharmonii Jurajskiej, ma świetną akustykę,pozwalającą na rezygnację z mikrofonów i nagłośnienia i proszę mi wierzyć,że odbiór tego typu muzyki “na żywo” jest zupełnie inny, pełniejszy.
   2. Koncerty te mają raczej stałe grono miłośników,dla których wielkość sali- jak dotychczas- jest wystarczająca i tworzy niepowtarzalny klimat kameralności i bliskości z Wykonawcami i Prowadzącą (wyrazy uznania!)
   3. Informacja o imprezie była wystarczająca-odpowiednio wcześnie wywieszone afisze, wzmianka w kalendarium imprez na portalu zawiercianskie.pl (świetna rzecz to kalendarium), data podana na poprzednim koncercie. Cóż,nie wszyscy zawiercianie są fanami opery, operetki czy muzyki poważnej. I dobrze, każdemu wg jego gustu,a o gustach się nie dyskutuje (o ile to nie jest bezguście :-). W dodatku był to dzień święcenia wianków…
   4. Czy rację bytu mają tylko masówki i imprezy zgodne z zasadą: byle głośno i bezmyślnie? Piękno tkwi w różnorodności…
   I tego się trzymajmy!

   • #Meloman
    Szanowny Panie, jeśli taka jest licentia poetica organizatora to nie zamierzam z nią dyskutować. Bardziej chodziło mi o zapewnienie godnej tego koncertu oprawy, którą w mojej ocenie daje sala widowiskowa MOK-u. O słabym nagłośnieniu piszę w kontekście wielu wolnych miejsc widocznych w fotorelacji, co mnie osobiście smuci. I tyle.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.