zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Kultura i rozrywka

Co dalej z Galą Laureatów Zawiercia? “Pracujemy nad nową formułą tego wydarzenia”. To odpowiedź z czerwca 2019 r. Wciąż aktualna

Gala Laureatów Zawiercia była organizowana w Zawierciu od około dziesięciu lat. Jej ostatnia edycja odbyła się w kwietniu 2018 roku. Co dalej z inicjatywą?

Z pierwszym pytaniem o dalsze losy gali zwróciliśmy się do Urzędu Miejskiego w Zawierciu w czerwcu 2019 roku.

Zastanawiamy się nad tym, czy dalej tę formułę utrzymać. Ponieważ, ja mam takie wrażenie, że większość osób działa od lat i wszyscy już to wyróżnienie otrzymali, w większości. Niewiele osób się pojawia, chociaż w ostatnim roku dużo więcej, które się uaktywniły i działają społecznie i należy im się wyróżnienie. Zastanawiamy się, czy ta forma jednego spotkania jest dobra, czy rozbić ją na kilka spotkań, w dziedzinie kultury, w dziedzinie aktywności społecznej, w dziedzinie odpowiedzialności społecznej biznesu i sportu. Zastanawiamy się, czy ta formuła już się nie wyczerpała i szukamy jakiejś nowej – powiedział prezydent Zawiercia Łukasz Konarski w trakcie wywiadu jako Gość Dnia Radia Zawiercie w poniedziałek 17 czerwca 2019 roku.

Do sprawy wróciliśmy w styczniu 2020 roku.

Wkrótce poinformujemy o nowym rozwiązaniu, w ramach którego będziemy doceniać mieszkańców w takich kategoriach, jak społeczeństwo, sport, gospodarka oraz kultura – informuje Monika Polak-Pałęga, rzeczniczka zawierciańskiego magistratu.

W minionych edycjach Gali Laureatów Zawiercia statuetki otrzymali m.in. poeta Marek Kowalik, brązowy medalista mistrzostwa świata w ju-jitsu Ryszard Matuszczyk, były wieloletni prezes OSP Żerkowice Stefan Gortel, regionalista Maciej Świderski, prezes MKS “Dwójka Zawiercie” Wacław Gębarski oraz pisarz Bogdan Dworak.

Oto relacje z gali z 2018 roku oraz 2019 roku.

Czy uważacie, że w naszym mieście potrzebna Gala Laureatów Zawiercia?

PK
redakcja@zawiercianskie.pl

Zdjęcie: Archiwum zawiercianskie.pl

8 KOMENTARZY

  1. Gala laureatów oczywiście, że jest potrzebna ale jak nic pewnie zrobią galę pod siebie znaczy pod Kubusia i będą wręczać statuetki dzieciom bo to chore miasto i docenia się małolatów a nie ludzi. Prezydent z Kubusiem dalej lepią babki w piaskownicy i mówią w Zawierciu się dzieje 🙂 🙂 🙂 żałosne to, że niszczy się artystów, a docenia tylko dzieci.

  2. Czyli będzie dwóch laureatów ?; Kubuś i Prezydent. Przecież tak prężnie działają w naszym mieście ,mistrz i uczeń.

  3. No tak prezydentowi oczywiście nic nie pasuje co poprzednicy organizowali, bo to złe i nie ma kogo docenić. Nikt dla miasta nic takiego nie zrobil by był laureatem gali.
    Pewnie tylko młodych docenia tylko za co? A zapomniałbym o jego patronie Korosiu jemu też sie należy.

  4. Można chwilowo pominąć zasadność gali, ale tu bardziej chodzi o podejmowanie decyzji. Pan prezydent zawsze chce odpowiadać z opóźnieniem… na tzw. piśmie. Nigdy nie jest przygotowany do tematu rozmowy. Czas leci, a decyzji nie ma. Typowa postawa zamiatania pod dywan, jakoś to będzie, ktoś to może ogarnie, a jak nie to może świat o tym zapomni. To nie są cechy dobrego “przywódcy” , ale typowego współczesnego polskiego kierowniczka, który przez swą niewiedzę, asekuranctwo i jak zwykle ogromny przerost ambicji, znęca się nad podległym personelem, licząc, że mimo to ktoś, coś i wszyscy będą zadowoleni, a jak nie będą to przecież nie on kazał.

  5. Po pierwsze zmienić kretynska nazwę tej “gali”, która wymyślił jakiś zawiercianski cwierćinteligent. Po drugie, jeśli te nagrody mają trafiać do tak zasłużonych “działaczy” jak pewien Pan, który za seksistowskie teksty, jakie rzucał do uczennic, obecnie zostałby przynajmniej wyrzucony z pracy, to już lepiej aby tych nagród nie przyznawano.

  6. Tak mamy, mam talent od jezuska – kompletna bzdura, teraz pewnie wymyśli mam talent od niemowlęcia, mam talent od Kubusia i dziecinada trwa i trwać ma. Coraz głubszy pomysł, coraz większa kmpromitacja a może to jakieś zboczenia że tak tylko z dziećmi. Tak się zastanawiam co tu jest grane ?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.