zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Kultura i rozrywka

Cezary Żak i Artur Barciś wystąpią w Zawierciu [ZAPOWIEDŹ]

W poniedziałek 13 maja w Miejskim Ośrodku Kultury “Centrum” w Zawierciu odbędzie się spektakl teatralny “Dziwna para”, w którym wystąpią m.in. Cezary Żak i Artur Barciś.

Legendarny hit Broadwayu autorstwa najczęściej wystawianego komediopisarza amerykańskiego na świecie. Neil Simon jako jedyny żyjący pisarz ma na Broadwayu teatr swego imienia. Niemal wszystkie jego sztuki zostały przeniesione na ekran i również w kinie cieszą się ogromnym powodzeniem. W ekranizacji „Dziwnej pary” wystąpili Jack Lemmon i Walter Mathau. Zobaczą Państwo naszych rodzimych, wspaniałych aktorów komediowych. Tytułowa dziwna para spotyka się na cotygodniowych partiach pokera: Oskar (Żak), dziennikarz sportowy, to świeżo rozwiedziony, kochający uroki życia niepoprawny bałaganiarz. Feliks (Barciś) jest pedantycznym domatorem, hipochondrykiem i histerykiem. Kiedy małżeństwo Feliksa również się rozpada, Oskar w trosce o jego los proponuje, żeby się do niego wprowadził. Zderzenie dwóch krańcowo odmiennych charakterów jest zabawne, dowcipne i ciepłe. Zdaniem Edwarda „Dudka” Dziewońskiego, jednego z naszych najznakomitszych artystów kabaretowych i znawcy lekkiego repertuaru: „Neil Simon wie o komedii wszystko!” – czytamy w opisie spektaklu na stronie MOK-u.

W spektaklu wystąpią: Artur Barciś, Cezary Żak, Violetta Arlak, Piotr Skarga, Witold Wieliński, Wojciech Wysocki/Jerzy Gudejko, Katarzyna Żak.

Więcej informacji na stronie MOK-u: https://www.mok.pl/wydarzenie/1121

1 KOMENTARZ

  1. Może jakiś radny spytałby się radnych z Platformy(PO) ,dwoje pracuje w wodociągach(E.Mićka i D.Świderski),czy dostali podwyżki? W grudniu 2018 roku odchodzący prezes wodociągów z PO(Platforma Obywatelska) przyznał podwyżkę tylko “swoim”17 osobom(załoga liczy 140 osób),plus nagrody,przypominam ,że wodociągi są spółką miejską.Panie prezydencie proszę się tym zająć

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany.