zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Koronawirus. Informacje z powiatu zawierciańskiego

Zawierciański SOR będzie nieczynny do 14:00 w czwartek. 7 pracowników SOR w kwarantannie przez brak informacji od pacjenta

Szpitalny Oddział Ratunkowy w Zawierciu poinformował około godziny 16:00 w środę 8 kwietnia jest nieczynny do godziny 14:00 w czwartek.

W związku z potwierdzeniem zakażenia koronawirusem u ratownika medycznego pracującego w SOR informujemy, że do jutra tj. do 09.04.2020 do godziny 14:00 SOR będzie nieczynny. Trwają procedury ustalania osób w bezpośrednim kontakcie z zakażonym ratownikiem oraz nakładania na personel medyczny i pacjentów obsługiwanych w SOR kwarantanny przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną. Po otrzymaniu listy osób od PSSE poddanych kwarantannie Szpital będzie w stanie ustalić czy dysponuje odpowiednią liczbą personelu do zabezpieczenia pracy SOR – czytamy na Facebooku Szpital Powiatowy w Zawierciu.

Poprzedni komunikat szpitala ze środy 8 kwietnia pochodzi z godziny 12:00.

W związku z opisywaną przez nas wczoraj sytuacją związaną z przyjęciem na SOR pacjenta, który nie poinformował o podejrzeniu zakażenia koronawirusem, 7 pracowników Szpitalnego Oddziału Ratunkowego zostało objętych kwarantanną. Osoby, które na czas izolacji pozostają w pomieszczeniach szpitala mają zapewnione posiłki, jak również, w przypadku wyrażenia takiej potrzeby, pomoc psychologiczną. Wyłączenie z pracy 7 osób na co najmniej tydzień powoduje, że zespół SOR będzie musiał pracować w okrojonym składzie wspierany przez personel innych oddziałów – informował szpital.

Placówka na swoim Facebooku opisywała sytuację spotkania pacjenta z koronawirusem z personelem Szpitalnego Oddziału Ratunkowego we wtorek 7 kwietnia.

Niestety mimo apeli nadal zdarza się, że pacjenci nie mówią prawdy o swoich objawach i potencjalnych kontaktach z osobą zakażoną. Z niedzieli na poniedziałek na Szpitalny Oddział Ratunkowy trafiła osoba, która nie poinformowała zarówno zespołu pogotowia, jak i ratownika i lekarza SOR-u, że zauważa u siebie objawy koronawirusa. Zamiast zgłosić się na oddział zakaźny wezwała karetkę, która przewiozła pacjenta na SOR. Jak wynika z informacji przekazanych przez pracowników SOR, dopiero w trakcie pobytu pacjent zaczął zdradzać objawy infekcji dróg oddechowych i przyznał się, że może być zakażony koronawirusem. Niestety otrzymane dzisiaj wyniki to potwierdziły. Kontakt z osobą zakażoną miało 7 osób z personelu – to lekarz, ratownicy, pielęgniarki oraz osoba sprzątająca. Ze względu na fakt, że osoby, które miały najbliższą styczność z pacjentem zastosowały środki ochrony osobistej, ewentualne decyzje dotyczące kwarantanny będzie podejmował Sanepid po indywidualnych rozmowach z każdą z nich. Od wczoraj zespół korzysta z miejsc noclegowych, które pod koniec marca szpital udostępnił do dyspozycji pracowników, którzy ze względów bezpieczeństwa nie chcą wracać do swoich domów. Każda z tych osób może również liczyć na posiłki, które zapewnia szpital, a także inną potrzebną pomoc. Dyrekcja pozostaje z pracownikami w stałym kontakcie. Jeszcze raz apelujemy, aby zawsze mówić prawdę o objawach i ewentualnym kontakcie z osobą zakażoną! Jeżeli zabraknie personelu medycznego po prostu nie będzie miał kto leczyć‼️ – informował szpital w środę 7 kwietnia o godzinie 19:36.

PK
redakcja@zawiercianskie.pl

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.