zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Koronawirus. Informacje z powiatu zawierciańskiego

Zawierciański sanepid: sytuacja epidemiologiczna w powiecie zawierciańskim. Wzrost osób w kwarantannie z 46 na 56

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Zawierciu wydała komunikat o liczbie osób poddanych kwarantannie i będących pod nadzorem epidemiologicznym.

Informacja z dnia 30.03.2020 roku, godzina 14:00 związana z zagrożeniem nowym koronawirusem SARS-CoV-2. Aktualna sytuacja epidemiologiczna w powiecie zawierciańskim: liczba osób poddana kwarantannie z nałożoną decyzją administracyjną – 56 (stan na 29 marca: 46 – red.); liczba osób hospitalizowanych z powodu podejrzenia zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 z powiatu zawierciańskiego – 1 (stan na 29 marca: 1 – red.); liczba osób pozostających pod nadzorem epidemiologicznym – 183 (stan na 29 marca: 152 – red.). Aktualna sytuacja epidemiologiczna w woj. śląskim znajduje się na stronie internetowej WSSE w Katowicach – czytamy w komunikacie zawierciańskiego sanepidu.

Jak z kolei informuje Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Katowicach aktualna sytuacja epidemiologiczna w naszym województwie jest następująca: liczba osób poddana kwarantannie z nałożoną decyzją administracyjną – 3 497 (stan na 27 marca: 3 262 – red.); liczba osób hospitalizowanych z powodu podejrzenia zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 – 168 (stan na 27 marca: 127 – red.); liczba osób pozostających pod nadzorem epidemiologicznym – 8 053 (stan na 27 marca: 7 599 – red.).

PK
redakcja@zawiercianskie.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.