zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Koronawirus. Informacje z powiatu zawierciańskiego

Zamknięta podstacja pogotowia w Szczekocinach i izba przyjęć szpitala w Myszkowie. Sanepid zdecyduje czy nałożyć kwarantannę [AKTUALIZACJA]

Podstacja pogotowia ratunkowego w Szczekocinach oraz izba przyjęć szpitala w Myszkowie są nieczynne. Przyczyną zamknięcia placówek jest wczorajszy transport pacjentki, która może być zakażona koronawirusem. Nie wiedział o tym personel medyczny.

W efekcie od wczorajszego popołudnia zarówno podstacja pogotowia w Szczekocinach jak i izba przyjęć szpitala w Myszkowie są zamknięte w oczekiwaniu na decyzję sanepidu odnośnie ewentualnego nałożenia kwarantanny na personel medyczny.

Informację o tymczasowym zamknięciu izby przyjęć szpitala w Myszkowie potwierdził pracownik placówki na jednym z kierowniczych stanowisk.

AKTUALIZACJA – NIEDZIELA 19 KWIETNIA 2020 R., GODZINA 17:30

W dniu wczorajszym zespół ratownictwa medycznego przewiózł do szpitala w Myszkowie pacjenta. Z wywiadu dyspozytorskiego oraz wywiadu z pacjentem nie stwierdzono podejrzenia zarażeniem koronawirusem. Zespół wrócił do stacji w Szczekocinach i po jakimś czasie otrzymał od lekarza ze szpitala w Myszkowie informację, że pacjent został poddany testowi. W związku z powyższym w chwili obecnej stacja oraz ambulans poddawany jest dezynfekcji, a zespół oczekuje na wynik testu. Do czasu pełnej dezynfekcji rejon stacji w Szczekocinach jest zabezpieczany przez stacje w Pilicy, Kroczycach i Zawierciu – informuje Arkadiusz Głąb, rzecznik prasowy Rejonowego Pogotowia Ratunkowego w Sosnowcu.

PK
redakcja@zawiercianskie.pl

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.