zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Koronawirus. Informacje z powiatu zawierciańskiego

W parafii Bożego Ciała w Zawierciu powstała instalacja wielkanocna z motywem koronawirusa [ZDJĘCIA]

W parafii Bożego Ciała w dzielnicy Argentyna w Zawierciu (pełna nazwa: parafia Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa) powstała instalacja na Wielkanoc z motywem koronawirusa.

Dekoracja przedstawia mapę diecezji polskich i na ich tle jest krzyż. Pod krzyżem jest litera “M” oznaczająca “Maryję” i napis zaczerpnięty z wezwania ks. abp Stanisława Nowaka “Iuxta Crucem Tecum Stare” – “Chcę pod Krzyżem stać przy Tobie”. Cała Polska, wszystkie diecezje, parafie, wszyscy rodacy dotkliwie odczuwamy obecną sytuację epidemiczną. Jest to swego rodzaju trwanie pod krzyżem. U dołu dekoracji jest symboliczny koronawirus – jest to właściwie kamień, który przykrywał grób. On jest pęknięty, są dwie części tego koronawirusa czy tego kamienia, ponieważ przy Chrystusie Zmartwychwstałym to wszystko jest przegrane, Bóg jest zwycięzcą. Żadna choroba, śmierć, żadne zagrożenie nie jest większe niż potęga i działanie Jezusa. I to zmartwychwstanie nasze jest zapisane, skoro Chrystus nas kocha i oddał życie za nas. Bóg tęskni za nami, człowiek jest miłością Boga. Wierzymy, że będzie zmartwychwstanie i stąd napis na dole dekoracji – Credo Resurexit – “Wierzę w zmartwychwstanie” – powiedział ks. prał. Henryk Kowalski, proboszcz parafii.

W parafii zamontowano również bezdotykową kropielnicę. Aby z niej skorzystać wystarczy podstawić dłoń, fotokomórka uruchamia mechanizm, dzięki któremu z kropielnicy spada kilka mililitrów wody. Jak mówi proboszcz, do święconej i egzorcyzmowanej wody dodano wodę utlenioną – tak doradził lekarz, żeby było aseptycznie.

PK
redakcja@zawiercianskie.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.