zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Koronawirus. Informacje z powiatu zawierciańskiego

Szpital Powiatowy w Zawierciu: wyzdrowiał jeden z pierwszych pacjentów z koronawirusem

Biuro prasowe wojewody śląskiego wydało komunikat dotyczący kolejnej, czwartej, osoby z województwa śląskiego wyleczonej z koronawirusa.

Po dwóch tygodniach hospitalizacji na oddziale zakaźnym szpitala w Zawierciu do domu wrócił jeden z pierwszych pacjentów z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem w tej placówce. Mężczyzna w sile wieku zakaził się najprawdopodobniej od osoby z zagranicy. Sam też był źródłem zakażenia dla osób ze swojego najbliższego otoczenia – jedna z nich również przebywała w zawierciańskim szpitalu. Wdrożone leczenie sprawiło, iż mężczyzna wyzdrowiał i wykonane powtórne badanie pobranych próbek nie wykazało już obecności groźnego wirusa w organizmie. To czwarta osoba w ostatnich dniach, która wyzdrowiała w naszym województwie – informuje biuro prasowe wojewody śląskiego.

Komunikat w tej sprawie wydał również zawierciański szpital.

Na koniec dnia mamy dobre informacje. Powtórne badanie u jednego z pierwszych pacjentów, który trafił na oddział zakaźny naszego szpitala, nie wykazało już obecności wirusa w organizmie. To czwarta osoba w ostatnich dniach, która wyzdrowiała w woj. śląskim – informuje szpital na Facebooku.

Zdjęcie: Facebook “Szpital Powiatowy w Zawierciu”

PK
redakcja@zawiercianskie.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.