zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Koronawirus. Informacje z powiatu zawierciańskiego

Pierwsze zakażenie koronawirusem w gminie Szczekociny [AKTUALIZACJA]

Urząd Miasta i Gminy Szczekociny na swojej stronie internetowej poinformował o pierwszym przypadku koronawirusa na terenie gminy.

Drodzy Państwo! Mieszkańcy Gminy Szczekociny! Potwierdzono pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem (SARS-CoV-2) u mieszkańca naszej Gminy. Aktualnie decyzją administracyjną zobowiązani do poddania się obowiązkowej kwarantannie jest 7 osób. Poza tym kwarantanną domową objęci są wszyscy mieszkańcy wracający z zagranicy. Powyższe nakazy i obowiązki wobec osób objętych kwarantanną systematycznie nadzoruje Policja i Sanepid. Proszę pozostać w domach, ograniczyć do niezbędnego minimum przebywanie w miejscach publicznych! W kontaktach z innymi osobami zalecam zachować odpowiednią odległość. Pamiętajmy o profilaktyce! Kontaktujcie się Państwo ze sobą i instytucjami telefonicznie lub elektronicznie. Nie wychodźcie z domu! Nie narażajmy siebie i swoich bliskich. Bądźmy odpowiedzialni! Zachowajmy spokój! Tylko tak możemy wygrać jako wspólnota. Szef Obrony Cywilnej. Burmistrz Miasta i Gminy Szczekociny – napisał na stronie gminy burmistrz Jacek Lipa.

Decyzja Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Zawierciu w sprawie pierwszej kwarantanny na terenie gminy Szczekociny została podjęta w piątek 20 marca 2020 r.

Zdjęcie: Archiwum zawiercianskie.pl

PK
redakcja@zawiercianskie.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.