zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Koronawirus. Informacje z powiatu zawierciańskiego

Od czwartku 19 marca ograniczenia w rozkładzie jazdy Kolei Śląskich [TABELA ZMIAN + AUDIO]

Z uwagi na zagrożenie epidemiologiczne Koleje Śląskie wprowadzają ograniczenia w liczbie kursujących pociągów. Pierwsze zmiany od czwartku 19 marca,  kolejne w poniedziałek.

Jak informuje przewoźnik, w pierwszej fazie rozkład jazdy Kolei Śląskich zmniejszy się o około 13%, do niektóre pociągi będą kursować w skróconej relacji. Zmiany zostały wprowadzone w tzw. godzinach pozaszczytowych, w niektórych przypadkach zamienione też zostaną kursy przyspieszone na osobowe.

Utrzymane zostają najbardziej strategiczne połączenia, tak aby zapewnić transport dla tych, którzy np. dojeżdżają do pracy. Dodatkowo aby maksymalnie zminimalizować uciążliwości wynikające z ograniczenia kursów wprowadzamy zmiany w dwóch fazach. Od czwartku nasz rozkład jazdy zmniejszy się już w pewnym stopniu, większe zmiany wejdą natomiast w życie w poniedziałek. Obserwujemy, że z racji ograniczenia działalności uczelni i szkół oraz przejścia wielu osób na pracę zdalną frekwencja w naszych pociągach uległa znacznemu zmniejszeniu. W związku z tym ograniczenie kursów nie powinno w żadnym stopniu wpłynąć na komfort podróżnych – informuje Magdalena Iwańska, rzecznik prasowy Kolei Śląskich.

Obecne ograniczenia zostały zaplanowane na czwartek i piątek, kolejne zmiany wejdą w życie od poniedziałku. O następnych zmianach Koleje Śląskie będą informować w oddzielnych komunikatach. Pełną listę kursów które uległy odwołaniu lub skróceniu można znaleźć w poniższej tabeli.

PK
redakcja@zawiercianskie.pl
Zdjęcie ilustracyjne: Archiwum zawiercianskie.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.