zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Koronawirus. Informacje z powiatu zawierciańskiego

Młody mieszkaniec powiatu zawierciańskiego zakażony koronawirusem. Zmarły 3 osoby w woj. śląskim – z powiatu lublinieckiego i Raciborza

Jak poinformowało ministerstwo zdrowia w komunikacie o godzinie 18:31 w środę 8 kwietnia liczba osób zakażonych koronawirusem wzrosła o 205. Jedna osoba pochodzi z powiatu zawierciańskiego.

Mamy 205 nowych przypadków zakażenia #koronawirus, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 67 osób z woj. mazowieckiego, 42 osób z woj. łódzkiego, 18 osób z woj. małopolskiego, 18 osób z woj. podlaskiego, 16 osób z woj. wielkopolskiego, 15 osób z woj. śląskiego, 12 osób z woj. podkarpackiego, 5 osób z woj. zachodniopomorskiego, 4 osób z woj. lubuskiego, 4 osób z woj. świętokrzyskiego, 3 osób z woj. opolskiego, 1 osoby z woj. pomorskiego. Po weryfikacji wg miejsca zamieszkania dwa przypadki z woj. podkarpackiego zostaną wykreślone z jego rejestru i przeniesione do woj. lubelskiego i małopolskiego. Jednocześnie z przykrością informujemy o śmierci 23 kolejnych osób zakażonych koronawirusem. Jest to: 12 osób z woj. mazowieckiego, 4 osoby z woj. kujawsko-pomorskiego, 3 osoby z woj. śląskiego i po jednej osobie z woj. wielkopolskiego, woj. podlaskiego, woj. pomorskiego i woj. świętokrzyskiego. Większość to osoby starsze z chorobami współistniejącymi. W sumie liczba zakażonych koronawirusem: 5205/159 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe) – informuje ministerstwo zdrowia.

Biuro prasowe wojewody śląskiego wydało komunikat o pochodzeniu nowych zakażeń w naszym województwie.

Dzięki dobremu stanowi zdrowia w swoich domach leczyć się będą przez kolejne dni pod ścisłym nadzorem służb sanitarnych oraz lekarza chorób zakaźnych mieszkańcy: młoda kobieta z Bytomia, 2 mężczyzn z powiatu tarnogórskiego – starszy i w sile wieku, mieszkaniec Chorzowa w sile wieku, młody mieszkaniec powiatu zawierciańskiego, młody mieszkaniec powiatu rybnickiego, młoda mieszkanka Rudy Śląskiej, mieszkaniec Raciborza w sile wieku, 3 kobiety w sile wieku z powiatu wodzisławskiego, młoda mieszkanka powiatu raciborskiego, kobieta w średnim wieku z Żor, mieszkanka powiatu kłobuckiego w sile wieku, mieszkaniec w sile wieku z powiatu będzińskiego. Są też dobre wiadomości: coraz więcej osób wygrywa walkę z koranwirusem. Dwa ujemne wyniki wykazały próbki pobrane od mężczyzny i kobiety z Zabrza – oboje w wieku 67 lat. W pierwszych dniach marca wrócili z Austrii. Mężczyzna wkrótce potem zaczął mieć uciążliwe objawy zakażenia Covid-19, takie jak gorączka, kaszel, osłabienie. Niedługo później objawy wystąpiły także u kobiety. Ostatecznie oboje trafili do szpitala zakaźnego w Tychach. Wdrożone przez tyskich lekarzy leczenie przyniosło skutek po ponad trzech tygodniach. Pacjenci mogą wreszcie wrócić do domu. Szpital w Tychach może także opuścić dwóch kolejnych pacjentów: 77-letnia mieszkanka Katowic oraz 43-letni mieszkaniec Tychów. Ich organizmy po kilku tygodniach leczenia pokonały groźnego wirusa. Z kolei pod okiem lekarza chorób zakaźnych szpitala w Bytomiu wyzdrowiał 69-letni mieszkaniec Gliwic. Dobre efekty w przypadku osób z niegroźnymi dla zdrowia objawami zakażenia przynosi także izolacja i leczenie w domu. W ten sposób wyzdrowiało czterech mieszkańców: 52-letni mieszkaniec powiatu gliwickiego, 57-letnia mieszkanka Częstochowy, 71-letni mieszkaniec Bielska-Białej oraz 25-letnia mieszkanka Zabrza. Obecnie mamy 226 osób w hospitalizacji, 11 473 w kwarantannie i 7154 objętych nadzorem sanitarnym – czytamy w komunikacie biura prasowego wojewody śląskiego.

Aktualna sytuacja epidemiologiczna w woj. śląskim (stan na godzinę 18:00):

– liczba osób poddanych kwarantannie domowej na podstawie decyzji organów Państwowej Inspekcji Sanitarnej / ostatni raport – 3720 / 3 583  

– liczba osób hospitalizowanych z powodu podejrzenia zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 / ostatni raport – 226 / 209

– liczba osób pozostających pod nadzorem epidemiologicznym /ostatni raport – 7 154 / 6 905

– liczba próbek zbadanych w ostatnich 24 godzinach dla woj. śląskiego – 637

– liczba próbek zbadanych dla woj. śląskiego łącznie /ostatni raport – 7 638 / 7 001  

– liczba przypadków potwierdzonych labolatoryjnie z wynikiem dodatnim / ostatni raport – 644 / 629 

– liczba ozdrowieńców (osoby z potwierdzonym COVID-19, które wyzdrowiały) / ostatni raport – 21 / 21

– liczba zgonów / ostatni raport – 36 / 33

W woj. śląskim odnotowano kolejne zgony. W szpitalu w Raciborzu zmarły 3 osoby – kobieta w wieku 64 lat i mężczyzna w wieku 44 lat z powiatu lublinieckiego i mężczyzna w wieku 81 lat z Raciborza.

PK
redakcja@zawiercianskie.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.