zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Koronawirus. Informacje z powiatu zawierciańskiego

Koronawirus. Zmarły 94 osoby, prawie 500 nowych zakażeń w ciągu 24 godzin. 3 nowe w Gliwicach

O 17:31 w niedzielę 5 kwietnia ministerstwo zdrowia wydało komunikat o aktualnej liczbie osób zakażonych koronawirusem. W ciągu doby – od 17:33 w sobotę – liczba ta wzrosła z 3 627 do 4 102.

Mamy 268 nowych przypadków zakażenia #koronawirus, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 67 osób z województwa łódzkiego, 66 osób z woj. mazowieckiego, 41 osób z woj. dolnośląskiego, 29 osób z woj. wielkopolskiego, 17 osób z woj. kujawsko-pomorskiego, 9 osób z woj. podlaskiego, 8 osób z woj. lubelskiego, 8 osób z woj. małopolskiego, 8 osób z woj. pomorskiego, 5 osób z woj. podkarpackiego, 4 osób z woj. opolskiego, 3 osób z woj. śląskiego i 3 osób z woj. zachodniopomorskiego. Jednocześnie z przykrością informujemy o śmierci kolejnych dziesięciu osób zakażonych koronawirusem. Są to: 82-letni mężczyzna hospitalizowany w Łomży, 46-letnia kobieta, 51-letnia kobieta, 71-letni i 77-letni mężczyźni hospitalizowani w szpitalu w Radomiu, 66-letni mężczyzna i 89-letnia kobieta hospitalizowani w szpitalu w Warszawie, 71-letnia kobieta i 74-letni mężczyzna hospitalizowani we Wrocławiu oraz 86-letnia kobieta hospitalizowana w Przemyślu. W sumie liczba zakażonych koronawirusem 4102/94 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe) – informuje ministerstwo zdrowia.

Oto komunikat biura prasowego wojewody śląskiego.

W swoim domu leczyć się będzie kobieta w średnim wieku pod ścisłym nadzorem powiatowej stacji sanitarnej w Gliwicach. Dodatnie okazały się próbki pobrane od dwóch mieszkańców Gliwic, starszego i w średnim wieku, którzy byli hospitalizowani w szpitalu nr 4 w Gliwicach. Próbki zostały pobrane gdyż objawy, które wystąpiły u mężczyzn, wskazywały na podejrzenie zakażenia koronawirusem. Obecnie w szpitalach w naszym województwie hospitalizowane są 223 osoby, nadzorem epidemiologicznym objętych jest 6999 osób – informuje biuro prasowe wojewody śląskiego.

PK
redakcja@zawiercianskie.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.