zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Koronawirus. Informacje z powiatu zawierciańskiego

Koronawirus. Zmarł 82-letni mieszkaniec gminy Sośnicowice w powiecie gliwickim

Jak poinformowało ministerstwo zdrowia w komunikacie z godziny 14:27 w niedzielę 29 marca w ciągu nieco ponad 5 godzin liczba osób z koronawirusem wzrosła o 54.

Mamy 54 nowe przypadki zakażenia koronawirusem, potwierdzone pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 22 osób z woj. małopolskiego, 10 osób z woj. kujawsko-pomorskiego, 8 osób z woj. łódzkiego, 5 osób z woj. podkarpackiego, 4 osób z woj. pomorskiego, 3 osób z woj. zachodniopomorskiego oraz 2 osób z woj. lubelskiego. W sumie liczba zakażonych koronawirusem: 1771/20 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe) – czytamy w komunikacie ministerstwa zdrowia.

Komunikat w tej sprawie wydało biuro prasowe wojewody śląskiego.

Z żalem informujemy o śmierci 82- letniego mieszkańca gminy Sośnicowice. Mężczyzna był w kwarantannie domowej po kontakcie z osobą chorą. Gdy pojawiły się ciężkie objawy zakażenia, mężczyzna został przewieziony do szpitala w Raciborzu. Tam też zmarł dzisiaj w nocy. Mieszkaniec miał choroby współistniejące – informuje biuro prasowe wojewody śląskiego.

Zdjęcie: Szpital Rejonowy im. dr. Józefa Rostka w Raciborzu

PK
redakcja@zawiercianskie.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.