zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Koronawirus. Informacje z powiatu zawierciańskiego

Koronawirus. Za kwarantannę partnera można stracić pracę, za dowóz zakupów zostać zwyzywanym

Koronawirusem jak do tej pory (stan na poniedziałkowy poranek) w Polsce zaraziło się 6 674 osób. Zmarło 232 – to 3,47% wszystkich zakażeń. Kwarantanną w całym kraju objęto 162 974 osoby.

Pan Zdzisław (imię zmienione) jest ratownikiem medycznym. Jego głównym miejscem pracy nie jest szpital w Zawierciu, swoją służbę pełni w jednym z innych szpitali na terenie województwa śląskiego. W miniony weekend był na dyżurze. Miał kontakt z pacjentem z koronawirusem i po powrocie do domu otrzymał z sanepidu telefoniczną informację o nałożonej na niego kwarantannie domowej.  Powiedział o tym swojej partnerce, z którą mieszka, a która w momencie otrzymania tej informacji była w pracy. I powiedziała o tym koleżance. Partnerka w poniedziałek odebrała telefon od pracodawcy, który powiedział jej, żeby nie przychodziła do pracy, bo szef boi się o swoich pracowników. Jej umowa o pracę miała zakończyć się za kilkanaście dni – nie została więc przedłużona, a kobietę zwolniono z obowiązku wykonywania pracy.

Kwarantanna ratownika nie trwała jednak długo – w środę otrzymał informację z sanepidu o zdjęciu kwarantanny. Pracodawca nie zadzwonił jednak do jego partnerki, żeby ją przyjąć z powrotem.

Facebookowy profil Poręba 112 kilka dni temu opublikował na swoich łamach informację o pomocy z zakupami osobie na kwarantannie. Spotkało się to z wieloma negatywnymi komentarzami.

Spotkaliśmy się z falą hejtu w naszą stronę jak i w stronę mieszkańców po opublikowaniu postów które mogłyby pomóc ludziom w odizolowaniu się od osoby zakażonej koronawirusem, lecz niestety tak nie było. Post dotyczył Alarmu jednostki OSP Poręba, która właśnie dowoziła tej osobie zakupy, niektórzy ludzie odbierali go dobrze niektórzy niestety trochę gorzej. W naszą stronę leciały obraźliwe komentarze tak samo jak w innych komentujących internautów, głównie mieszkańców gminy. Komentarzy było dużo głównie obelgi. Mamy nadzieje, że to ostatnia taka sytuacja – napisali administratorzy Poręba 112.

Czy doświadczyłeś koronawirusowego hejtu? Być może Twoja historia pomoże nam wszystkim pamiętać o tym, że dbając o własne zdrowie nie powinniśmy okazywać sobie nienawiści. Napisz: redakcja@zawiercianskie.pl Gwarantujemy anonimowość!

Redakcja Mediów Zawierciańskich jednocześnie przypomina o obowiązku rzetelnego informowania o swoim stanie zdrowia zarówno medykom jak i wszystkim służbom dbającym o nasze bezpieczeństwo.

PK
redakcja@zawiercianskie.pl

Zdjęcie ilustracyjne:

Osoby zdjęcie utworzone przez prostooleh – pl.freepik.com

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.