zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Koronawirus. Informacje z powiatu zawierciańskiego

Koronawirus. Wyzdrowiał 86-latek z powiatu zawierciańskiego, zakażona kobieta w średnim wieku z Zawiercia. 168 kolejnych zachorowań, w tym 138 z woj. śląskiego

Oto najnowsze komunikaty dotyczące koronawirusa z ministerstwa zdrowia, biura prasowego śląskiego wojewody oraz wojewódzkiego sanepidu.

Mamy 168 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia #koronawirus z województw: śląskiego (138), dolnośląskiego (10), opolskiego (6), wielkopolskiego (5), małopolskiego (4), podkarpackiego (1), pomorskiego (1), kujawsko-pomorskiego (1), świętokrzyskiego (1), zachodniopomorskiego (1). Z przykrością informujemy o śmierci 5 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 67-M, 68-M Kraków, 92-M Zgierz, 71-K Tychy, 81-M Kędzierzyn Koźle (mieszkaniec woj. śląskiego). Większość osób miała choroby współistniejące. Liczba zakażonych koronawirusem: 18 184/912 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe) – informuje ministerstwo zdrowia.

Oto informacje z biura prasowego śląskiego wojewody o pochodzeniu nowych zakażeń z województwa śląskiego.

Zakażenie koronawirusem wykryto w próbkach pobranych od: 81 pracowników 5 kopalń, 4 mieszkańców Bytomia (najstarszy 74, najmłodszy 32 lata), 2 mieszkańców Mikołowa (w średnim wieku i w sile wieku), starszego mieszkańca powiatu żywieckiego, młodej mieszkanki Tarnowskich Gór, 3 mieszkańców Katowic (2 starszych mężczyzn i kobieta w średnim wieku) , starszego mieszkańca Bielska-Białej, 3 mieszkańców powiatu tarnogórskiego (2 mężczyzn: w sile wieku i w średnim wieku oraz kobieta w średnim wieku), 2 starszych mieszkańców Siemianowic Śląskich, 2 mieszkańców Będzina (kobieta w średnim wieku i mężczyzna w sile wieku), 2 mieszkańców powiatu gliwickiego (kobieta w średnim wieku i starszy mężczyzna), starszego mieszkańca Rudy Śląskiej, mieszkanki Zawiercia w średnim wieku, mieszkanki Rybnika w średnim wieku, 2 mieszkańców Chorzowa (mężczyzna w sile wieku i młoda kobieta), 2 młodych mieszkańców Gliwic, 4 kolejnych mieszkańców Bytomia (najmłodszy 7, najstarszy 42 lata), młodej mieszkanki Wodzisławia Śląskiego, 3 mieszkańców Piekar Śląskich (dziecko i 2 mężczyzn: w średnim wieku i w sile wieku), 3 mieszkańców Zabrza (2 dzieci i młoda kobieta), 2 mieszkańców Imielina w średnim wieku, młodej mieszkanki powiatu bielskiego, 2 mieszkanek powiatu pszczyńskiego (młoda i w sile wieku), mieszkańca Czechowic-Dziedzic w sile wieku, mieszkanki Tychów w średnim wieku, 2 kolejnych mieszkanek Rudy Śląskiej (starsza i w średnim wieku), starszej mieszkanki Jaworzna, 3 mieszkańców powiatu cieszyńskiego (2 kobiety w średnim wieku i mężczyzna), 2 mieszkańców Jastrzębia-Zdroju (młoda kobieta i mężczyzna w sile wieku), 3 mieszkańców Mysłowic (2 starszych i młody). Łącznie mamy 5132 przypadki zakażeń – czytamy w komunikacie biura prasowego wojewody.

Biuro prasowe poinformowało również o kolejnych przypadkach wyleczenia z koronawirusa.

Kolejne 32 osoby wyzdrowiały. Tylko jedna z nich przebywała w szpitalu pod fachową opieką specjalistów zakaźników, pozostali dochodzili do zdrowia w dobrym stanie w swoich domach. Najstarszy ma 86 lat jest mieszkańcem powiatu żywieckiego, najmłodsi mają 26 lat. Łącznie mamy 1061 wyleczonych z Covid-19 w województwie śląskim – informuje biuro prasowe śląskiego wojewody.

Z kolei w komunikacie biura prasowego z wczorajszego popołudnia dotyczącym wyleczeń z COVID-19 pojawiła się informacja o ozdrowieńcu z powiatu zawierciańskiego.

29 kolejnych mieszkańców wyzdrowiało. Tylko 2 z nich było hospitalizowanych, pozostali dochodzili do zdrowia w swoich domach, w izolacji. Najstarszy ma 86 lat – to mieszkanka powiatu zawierciańskiego, najmłodszy ma 18 lat – to mieszkanka Gliwic. Łącznie mamy już 1029 wyleczonych – informuje biuro.

Oto aktualna sytuacja epidemiologiczna w woj. śląskim podana przez Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Katowicach:

– liczba osób poddanych kwarantannie domowej na podstawie decyzji organów Państwowej Inspekcji Sanitarnej / ostatni raport– 7 514 / 7 022

– liczba osób hospitalizowanych z powodu podejrzenia/zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 / ostatni raport – 402 / 396

– liczba osób pozostających pod nadzorem epidemiologicznym /ostatni raport – 8 447 / 8 324

– liczba próbek zbadanych w ostatnich 24 godzinach w woj. śląskim – 1 925

– liczba próbek zbadanych w woj. śląskim łącznie – 50 055

– liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim / ostatni raport – 5 132 / 4 994

– liczba ozdrowieńców (osoby z potwierdzonym COVID-19, które wyzdrowiały) / ostatni raport – 1 061 / 1 061

– liczba zgonów / ostatni raport – 175 / 173

W woj. śląskim odnotowano kolejne zgony. W szpitalu w Kędzierzynie-Koźlu zmarł 81-letni mężczyzna z Katowic, a w szpitalu w Tychach 71-letnia kobieta z powiatu lublinieckiego.

PK
redakcja@zawiercianskie.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.