zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Koronawirus. Informacje z powiatu zawierciańskiego

Koronawirus: w szpitalu w Zawierciu zmarł 52-letni mieszkaniec gminy Kroczyce

Wojewódzki sanepid w komunikacie z godziny 17:30 poinformował o zgonie mieszkańca powiatu zawierciańskiego z powodu koronawirusa. Z kolei zawierciański sanepid podał, że osoba zmarła na COVID-19 to mieszkaniec gminy Kroczyce.

Liczba osób u których stwierdzono wynik dodatni ogółem/ w ostatniej dobie – 117/1; Liczba osób poddanych kwarantannie na podstawie decyzji PPIS dane na dzień raportu – 113; Liczba osób pozostających pod nadzorem epidemiologicznym PPIS dane na dzień raportu – 99; Liczba osób hospitalizowanych z powodu podejrzenia zakażenia SARS-CoV-2 dane na dzień raportu – 14; Liczba ozdrowieńców ogółem / w ostatniej dobie- 54/3; Liczba zgonów ogółem / w ostatniej dobie – 4/1 – czytamy w komunikacie sanepidu (stan na godzinę 14:00).

Oto aktualna sytuacja epidemiologiczna w woj. śląskim podana przez Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Katowicach (stan na godzinę 17:30):

– liczba osób poddanych kwarantannie domowej na podstawie decyzji organów Państwowej Inspekcji Sanitarnej / ostatni raport– 6 577 / 6 258

– liczba osób hospitalizowanych z powodu podejrzenia/zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 /ostatni raport – 397 / 401

– liczba osób pozostających pod nadzorem epidemiologicznym /ostatni raport – 7 775 / 7 446

– liczba próbek zbadanych w ostatnich 24 godzinach w woj. śląskim – 1 629

– liczba próbek zbadanych w woj. śląskim łącznie – 46 438

– liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim / ostatni raport – 4 399 / 4 345

– liczba ozdrowieńców (osoby z potwierdzonym COVID-19, które wyzdrowiały) / ostatni raport – 995 / 935

– liczba zgonów / ostatni raport – 158 / 156*

* W związku ze zdublowanym zgonem, zostaje on usunięty z wykazu.

W woj. śląskim odnotowano kolejne zgony. W szpitalu w Zawierciu zmarł 52-letni mężczyzna z powiatu zawierciańskiego, a w szpitalu w Raciborzu 70-letnia kobieta z Częstochowy.

Oto szczegółowe zestawienie liczby osób zakażonych i zmarłych z powodu koronawirusa ze wszystkich gmin powiatu zawierciańskiego:

PK
redakcja@zawiercianskie.pl

1 KOMENTARZ

  1. czy redakcja wie co się dzieje z zawierciańskim laboratorium? Zakupiony był sprzęt do testowania, czy jednostka już działa? ile wykonuje testów na dobę?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.