zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Koronawirus. Informacje z powiatu zawierciańskiego

Koronawirus. W Szpitalu Powiatowym w Zawierciu zmarł 82-letni mężczyzna z powiatu żywieckiego. 93 nowe zakażenia w Polsce, w tym 12 z woj. śląskiego

Jak poinformowało ministerstwo zdrowia w komunikacie z 17:30 liczba osób zakażonych koronawirusem od poprzedniej informacji opublikowanej o 10:00 wzrosła o 93.

Mamy 93 nowe i potwierdzone przypadki zakażenia #koronawirus z województw: mazowieckiego (42), łódzkiego (27), śląskiego (12), wielkopolskiego (6), dolnośląskiego (3), podlaskiego (1), małopolskiego (1), zachodniopomorskiego (1). Z przykrością informujemy o śmierci 11 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 63-M Racibórz, 78-K Gdańsk, 83-K, 86-M Tychy, 40-K Szczecin, 72-M Kędzierzyn Koźle, 61-M Racibórz, 82-M Zawiercie, 74-M Starachowice, 84-M Warszawa, 48-M Radom. Większość osób miała choroby współistniejące. W związku z błędnie zaraportowanym zgonem przez PSSE Siedlce, zostaje on usunięty z wykazu. Liczba zakażonych koronawirusem: 14 740/733 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe) – informuje ministerstwo zdrowia.

Biuro prasowe wojewody śląskiego wydało komunikat dotyczący pochodzenia nowych zakażeń w naszym województwie.

Zakażenie koronawirusem wykryto w próbkach pobranych od kolejnych mieszkańców: mieszkańca Mikołowa w średnim wieku, młodego mieszkańca Żywca, 2 mieszkanek powiatu żywieckiego (w sile wieku i w średnim wieku), młodego mieszkańca Lublińca, 2 mieszkanek powiatu lublinieckiego (w średnim wieku i starsza), 3 mieszkańców Tarnowskich Gór (2-letnie dziecko, 2 kobiety: młoda i starsza) oraz 2 mieszkańców Katowic (kobieta w sile wieku i mężczyzna w średnim wieku). 53 kolejnych mieszkańców zwalczyło koronawirusa. Tylko 4 z nich leczyło się w szpitalach zakaźnych, jeden przebywał w izolatorium w Goczałkowicach-Zdroju (65-letnia mieszkanka Częstochowy), pozostali dochodzili do zdrowia w swoich domach pod ścisłym nadzorem służb sanitarnych i lekarza zakaźnika. Najstarszy wyleczony mieszkaniec ma 98 lat (to mieszkaniec Bytomia), najmłodszy 8 – to mieszkanka powiatu lublinieckiego – czytamy w komunikacie biura prasowego wojewody śląskiego.

Oto aktualna sytuacja epidemiologiczna w woj. śląskim podana przez Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Katowicach:

– liczba osób poddanych kwarantannie domowej na podstawie decyzji organów Państwowej Inspekcji Sanitarnej / ostatni raport– 5 020 / 4 884

– liczba osób hospitalizowanych z powodu podejrzenia/zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 /ostatni raport – 440 / 435

– liczba osób pozostających pod nadzorem epidemiologicznym /ostatni raport – 5 966 / 5 873

– liczba próbek zbadanych w ostatnich 24 godzinach dla woj. śląskiego – 1 727

– liczba próbek zbadanych dla woj. śląskiego łącznie – 35 036

– liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim / ostatni raport – 2 947 / 2 935

– liczba ozdrowieńców (osoby z potwierdzonym COVID-19, które wyzdrowiały) / ostatni raport – 666 / 613

– liczba zgonów / ostatni raport – 138 / 133

W woj. śląskim odnotowano kolejne zgony. W szpitalu w Tychach zmarli, 83-letnia kobieta i 86-letni mężczyzna, obie osoby z powiatu żywieckiego. W szpitalu w Raciborzu zmarli, 63-letni mężczyzna z Sosnowca i 61-letni mężczyzna z powiatu żywieckiego, a w szpitalu w Zawierciu 82-letni mężczyzna z powiatu żywieckiego.

PK
redakcja@zawiercianskie.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.