zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Koronawirus. Informacje z powiatu zawierciańskiego

Koronawirus – raport za minione 24h. Prawie 7 tys. zakażonych. Nowe przypadki w woj. śląskim: m.in. w Częstochowie, Dąbrowie Górniczej, Katowicach i Sosnowcu oraz powiatach będzińskim i myszkowskim

Liczba osób zakażonych w Polsce na koronawirusa wzrosła w ciągu minionej doby o 260. Oto komunikaty ministerstwa zdrowia, biura prasowego wojewody śląskiego, a także wojewódzkiego i zawierciańskiego sanepidu.

Mamy 260 nowych, potwierdzonych przypadków zakażenia #koronawirus z województw: wielkopolskiego (86), śląskiego (33), mazowieckiego (24), łódzkiego (22), opolskiego (20), podlaskiego (16), małopolskiego (14), dolnośląskiego (12), zachodniopomorskiego (10), kujawsko-pomorskiego (9), lubelskiego (6), podkarpackiego (4), pomorskiego (4). Z przykrością informujemy o śmierci 13 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 78-M, 76-M – Łańcut, 89-K, 79-K, 76-M, 72-M, 98-K – Poznań, 76-M, 72-K i 73-M Racibórz, 97-K Jelenia Góra, 84-K Warszawa, 62-K Kraków. Większość osób miała choroby współistniejące. W sumie liczba zakażonych koronawirusem: 6934/245 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe) – informuje ministerstwo zdrowia.

O pochodzeniu 33 nowych zakażeń z województwa śląskiego poinformowało biuro prasowe wojewody śląskiego.

W dobrym stanie zdrowia, w izolacji w swoim domu są: nastolatek z Bielska-Białej, 3 mieszkańców powiatu lublinieckiego (nastolatek, kilkuletnie dziecko i młody mężczyzna), 4 mieszkańców Sosnowca (2 kobiety w sile wieku, 2 mężczyzn – starszy i w sile wieku), mieszkanka powiatu myszkowskiego w sile wieku, 2 mieszkańców Częstochowy (wiekowy mieszkaniec oraz w średnim wieku), 2 mieszkańców Mysłowic (młoda kobieta i mężczyzna), mieszkanka Dąbrowy Górniczej w średnim wieku, mieszkaniec Żywca w średnim wieku, mieszkanka Tychów w średnim wieku, starszy mieszkaniec Zabrza, mężczyzna w sile wieku z Katowic, młody mieszkaniec powiatu tarnogórskiego oraz mieszkaniec powiatu lublinieckiego w sile wieku. Pod ścisłym nadzorem służb sanitarnych i lekarza epidemiologa w leczeniu domowym znajduje się także 6 kolejnych mieszkańców: 3 z powiatów lublinieckiego (2 mężczyzn w sile wieku oraz wiekowa mieszkanka), 2 mieszkanki Tarnowskich Gór (w średnim wieku i w sile wieku) oraz mieszkaniec powiatu będzińskiego w średnim wieku. Obecność koronawirusa wykryto w próbkach pobranych w szpitalu specjalistycznym nr 1 w Bytomiu od kobiety i mężczyzny w średnim wieku (oboje są mieszkańcami Bytomia), w szpitalu specjalistycznym w Częstochowie od 3 osób (młodego mężczyzny z Lublińca, młodego mieszkańca oraz mężczyzny w sile wieku – obaj z powiatu lublinieckiego) oraz w szpitalu nr 4 w Bytomiu od 2 osób (mieszkańca Piekar śl. w sile wieku i wiekowego mieszkańca Bytomia). 4 kolejnych mieszkańców wyzdrowiało! Walkę z koronawirusem wygrał 66-letni mieszkaniec Nieborowic, który był hospitalizowany w szpitalu zakaźnym w Tychach. Kuracja wdrożona przez specjalistów – lekarzy przyniosła także skutek u 64-letniej mieszkanki Bytomia, która była hospitalizowana w bytomskim szpitalu. Do domu może wrócić także 55-letnia mieszkanka powiatu cieszyńskiego, która także nie ma już groźnego wirusa w organizmie. Ujemne wyniki ma również 49-letnia mieszkanka powiatu cieszyńskiego, która miała nieuciążliwe objawy zakażenia, była w dobrym stanie zdrowia i dzięki temu mogła leczyć się w domu. Łącznie w województwie śląskim do tej pory z choroby spowodowanej Covid-19 wyszło 39 osób. W hospitalizacji jest obecnie 229 mieszkańców, zaś nadzorem sanitarnym objętych jest 6886 osób – czytamy w komunikacie biura prasowego wojewody śląskiego.

Biuro prasowe poinformowało również o przypadkach naruszeń obowiązku pozostania w domu.

570 – tyle naruszeń prawa odnotowali w pierwszym dniu świąt policjanci – relacjonował komendant wojewódzki policji gen. Krzysztof Justyński na porannej wideoodprawie wojewody śląskiego Jarosława Wieczorka ze służbami mundurowymi. Dziś bezpieczeństwa mieszkańców naszego województwa pilnuje 3450 funkcjonariuszy. Spośród przypadków łamania prawa aż 6 dotyczyło złamania kwarantanny, 51 zaś naruszeń przepisów sanitarnych – wnioski trafiły już do powiatowych sanepidów. Inspektorzy sanitarni będą decydować o nałożeniu kar nawet do 5 tys. zł – informuje biuro prasowe wojewody śląskiego.

Oto aktualna sytuacja epidemiologiczna w woj. śląskim – 13.04.2020 godz. 17:00:

– liczba osób poddanych kwarantannie domowej na podstawie decyzji organów Państwowej Inspekcji Sanitarnej / ostatni raport – 4 225 / 3 755

– liczba osób hospitalizowanych z powodu podejrzenia zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 / ostatni raport – 229 / 217

– liczba osób pozostających pod nadzorem epidemiologicznym /ostatni raport – 6 886 / 6 779

– liczba próbek zbadanych w ostatnich 24 godzinach dla woj. śląskiego – 474

– liczba próbek zbadanych dla woj. śląskiego łącznie – 11 084

– liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim / ostatni raport – 879 / 846

– liczba ozdrowieńców (osoby z potwierdzonym COVID-19, które wyzdrowiały) / ostatni raport – 39 / 35

– liczba zgonów / ostatni raport – 47 / 44

W woj. śląskim odnotowano kolejne zgony. W szpitalu w Raciborzu zmarli: kobieta w wieku 72 lat z Sosnowca, mężczyzna w wieku 73 lat z Bytomia i mężczyzna w wieku 76 lat, mieszkaniec Gliwic.

Komunikat wydała również Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Zawierciu.

Informacja z dnia 12.04.2020 roku (stan na godzinę 14:00), związana z zagrożeniem nowym koronawirusem SARS-CoV-2 – Powiat Zawierciański. Aktualna sytuacja epidemiologiczna w powiecie zawierciańskim: liczba osób poddanych kwarantannie z nałożoną decyzją administracyjną – 68 (stan na niedzielę 12 kwietnia, godzina 14:00: 63 – red.); liczba osób hospitalizowanych z powodu podejrzenia/rozpoznania zachorowania z powiatu zawierciańskiego – 7 (stan na niedzielę 12 kwietnia, godzina 14:00: 7 – red.); liczba osób pozostających pod nadzorem epidemiologicznym – 259 (stan na niedzielę 12 kwietnia, godzina 14:00: 254 – red.); liczba osób u których stwierdzono wynik dodatni – 19 (stan na niedzielę 12 kwietnia, godzina 14:00: 19 – red.) – informuje z kolei zawierciański sanepid.

Oto aktualne zestawienie dotyczące sytuacji epidemiologicznej w powiecie zawierciańskim:

PK
redakcja@zawiercianskie.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.