zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Koronawirus. Informacje z powiatu zawierciańskiego

Koronawirus: 78 nowych zakażeń z woj. śląskiego, 4 z powiatu zawierciańskiego (w tym 3 z Zawiercia). Polska: 12 781 zakażeń/628 zgonów

Oto najnowsze komunikaty ministerstwa zdrowia, biura prasowego wojewody śląskiego oraz wojewódzkiego sanepidu dotyczące 

Mamy 141 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia #koronawirus z województw: śląskiego (78), wielkopolskiego (21), zachodniopomorskiego (7), kujawsko-pomorskiego (7), dolnośląskiego (6), podlaskiego (6), pomorskiego (4), opolskiego (4), świętokrzyskiego (3), małopolskiego (2), warmińsko-mazurskiego (2), lubelskiego (1).  Z przykrością informujemy o śmierci 4 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 72-K, 75-M Racibórz, 85-M Tychy, 86-K Poznań. Wszystkie osoby miały choroby współistniejące. Liczba zakażonych koronawirusem: 12 781/628 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe) – informuje ministerstwo zdrowia.

Według komunikatu biura prasowego wojewody śląskiego 4 zakażonych pochodzi z powiatu zawierciańskiego (3 mieszkańców Zawiercia i jedna mieszkanka powiatu).

W próbkach pobranych od kolejnych mieszkańców wykryto groźnego wirusa: 2 mieszkańców Mysłowic (kobieta w średnim wieku i młody mężczyzna), 2 mieszkanek Bielska-Białej w sile wieku, 7 mieszkańców Bytomia (najmłodszy 10 lat, najstarsza 72 lata), 2 mieszkańców Zabrza (młoda kobieta i mężczyzna w średnim wieku), młodego mieszkańca Piekar Śląskich, mieszkanki Orzesza w średnim wieku, 3 mieszkańców Rybnika (2 mężczyzn w średnim wieku i kobieta w sile wieku), 2 mieszkańców Katowic (młodego i w sile wieku), 3 mieszkańców Zawiercia (2 kobiety: młoda i w sile wieku oraz mężczyzna w sile wieku), starszej mieszkanki powiatu zawierciańskiego, młodego mieszkańca Lublińca, 2 mieszkanek Sosnowca (w średnim wieku i w sile wieku), 4 mieszkańców powiatu rybnickiego (3 młodych mężczyzn i kobieta w sile wieku), młodej mieszkanki Rybnika, mieszkańca Żor w średnim wieku, mieszkanki powiatu cieszyńskiego w sile wieku, 4 mieszkańców Cieszyna (2 mężczyzn: młody i w sile wieku oraz 2 kobiety w średnim wieku), 15 mieszkańców powiatu żywieckiego (najstarszy 94, najmłodszy 38), 6 mieszkańców Mikołowa (najmłodszy 18 lat, najstarszy 53 lata), 5 mieszkańców powiatu gliwickiego (najmłodszy 28 lat, najstarszy 49 lat), 3 mieszkańców powiatu wodzisławskiego (2 młodych i w średnim wieku), mieszkańca Jastrzębia-Zdroju w średnim wieku, 3 mieszkańców Tarnowskich Gór (2 mężczyzn: starszy i w średnim wieku oraz starsza kobieta), mieszkańca Dąbrowy Górniczej w średnim wieku, 2 młodych mieszkańców Wodzisławia Śląskiego, 2 kolejnych mieszkańców Zabrza (nastolatek i kobieta w średnim wieku), mieszkańca Katowic w średnim wieku, mieszkanki Jaworzna w średnim wieku – czytamy w komunikacie biura prasowego wojewody śląskiego.

Biuro prasowe poinformowało również o weryfikacji danych dotyczących liczby zakażeń.

Informuję, iż w Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Katowicach dokonano badań prób od osób wykazanych jako dodatnie przez Kardio-Med Silesia Śląski Park Technologii Medycznych w Zabrzu. Wyniki nie potwierdziły się w 63 przypadkach: – 40 przypadkach na 56 prób z Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego Nr 2 w Jastrzębiu Zdroju; – 14 przypadkach na 54 próby z Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Żywcu; – 5 przypadkach na 31 prób w Polsko-Amerykańskich Klinikach Serca III Oddział KIAiE; – 1 przypadku na 1 próbę z Okręgowego Szpitala Kolejowego w Katowicach; – 2 przypadkach na 3 próby ze Szpitala Specjalistycznego nr 2 w Bytomiu; – 1 przypadku na 12 prób ze Szpitala Powiatowego w Zawierciu. Przypadki te zostały usunięte z wykazu. Łącznie na tą chwilę mamy 2197 potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem w województwie śląskim – informuje biuro prasowe wojewody śląskiego.

Biuro prasowe podało również informację o kolejnych wyleczeniach z COVID-19.

Aż 50 osób wyleczyło się z koronawirusa! 13 spośród nich leczyło się w szpitalu z powodu uciążliwych objawów zakażenia, pod nadzorem lekarza chorób zakaźnych. Reszta mieszkańców mogła dochodzić do zdrowia w swoich domach, w pełnej izolacji, pod ścisłym nadzorem służb sanitarnych. Najstarszy mieszkaniec, który wygrał walkę z wirusem ma 95 lat – to mieszkanka powiatu lublinieckiego, najmłodszy to 20-letnia mieszkanka powiatu tarnogórskiego. Łącznie 372 osoby wyzdrowiały z Covid-19 – czytamy w komunikacie biura prasowego wojewody.

Aktualną sytuację epidemiologiczną w woj. śląskim podała Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Katowicach:

– liczba osób poddanych kwarantannie domowej na podstawie decyzji organów Państwowej Inspekcji Sanitarnej / ostatni raport– 5 147 / 5 328

– liczba osób hospitalizowanych z powodu podejrzenia zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 / ostatni raport – 393 / 373

– liczba osób pozostających pod nadzorem epidemiologicznym /ostatni raport – 6 032 / 6 021

– liczba próbek zbadanych w ostatnich 24 godzinach dla woj. śląskiego – 1 500

– liczba próbek zbadanych dla woj. śląskiego łącznie – 27 796

– liczba nowych przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim – 78*

*po skorygowaniu raportu o liczbę wyników fałszywie dodatnich (63), liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim w woj. śląskim wynosi łącznie – 2 197

– liczba ozdrowieńców (osoby z potwierdzonym COVID-19, które wyzdrowiały) / ostatni raport – 372 / 322

– liczba zgonów/ostatni raport – 116 / 113

W woj. śląskim odnotowano kolejne zgony. W szpitalu w Raciborzu zmarli: 75-letni mężczyzna z powiatu będzińskiego i 72-letnia kobieta z Sosnowca, a w szpitalu w Tychach mężczyzna w wieku 85 lat, mieszkaniec Rudy Śląskiej.

PK
redakcja@zawiercianskie.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany.