zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Koronawirus. Informacje z powiatu zawierciańskiego

Koronawirus: 547 zakażeń. 5 nowych w woj. śląskim, m.in. w Bytomiu, Częstochowie, Gliwicach i Tychach. 7 osoba z koronawirusem w Szpitalu Powiatowym w Zawierciu

Według komunikatu ministerstwa zdrowia z godziny 8:50 w niedzielę 22 marca liczba osób zakażonych koronawirusem wzrosła do do 547.

Mamy 11 nowych przypadków zakażenia #koronawirus, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 5 osób z woj. śląskiego, po 2 osoby z woj. pomorskiego i zachodniopomorskiego oraz po 1 osobie z woj. warmińsko-mazurskiego i podkarpackiego. Jednocześnie z przykrością informujemy, że w szpitalu w Poznaniu zmarła 37-letnia kobieta, która trafiła do szpitala w stanie ciężkim ze współistniejacymi chorobami. Czekamy na diagnozę lekarzy co do przyczyn śmierci. W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 547/5 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe) – informuje ministerstwo.

Skąd pochodzą nowi pacjenci z województwa śląskiego?

W swoim domu, w izolacji, przebywa młoda kobieta, która zakaziła się od osoby ze swojego otoczenia. Jej stan zdrowia jest dobry. Kobieta jest pod nadzorem inspektorów sanitarnych w Tychach. Podobnie jest w przypadku kobiety w sile wieku, która także, decyzją lekarza chorób zakaźnych, może leczyć się w domu. Do szpitala w Częstochowie zgłosił się mężczyzna w sile wieku, u którego wystąpiły objawy koronawirusa. Mężczyzna wrócił z Anglii. Jego stan zdrowia jest dobry. Dobry stan zdrowia określił lekarz zakaźnik u kobiety w sile wieku po tygodniowej kwarantannie w domu, która się do niego zgłosiła. Kobieta była wcześniej w Austrii. Jest pod nadzorem powiatowej stacji sanitarnej w Gliwicach. W szpitalu w Bytomiu, na oddziale zakaźnym, hospitalizowany jest z kolei mężczyzna w sile wieku, który także powrócił z Austrii. Inspektorzy sanitarni ustalają wszystkie osoby, z którymi zakażeni mieli kontakt i nakładają na nie kwarantannę. Na tę chwilę mamy 61 osób z zakażeniem Covid 19 – informuje biuro prasowe wojewody śląskiego.

Jak z kolei poinformowała Agata Kalafarska-Winkler, p.o. rzecznika prasowego Szpitala Powiatowego w Zawierciu, do zawierciańskiej lecznicy trafiła 7 osoba z koronawirusem.

Obecnie w Szpitalu Powiatowym w Zawierciu przebywa 7 pacjentów, u których wyniki badań laboratoryjnych wykazały zakażenie koronawirusem. Ostatnia przyjęta na oddział osoba to kobieta w sile wieku. Jej stan określany jest jako dobry. Podobnie jak poprzednia pacjentka trafiła do szpitala jako zdiagnozowana – informuje Agata Kalafarska-Winkler.

Czy jedna z 5 nowych osób zakażonych koronawirusem z województwa śląskiego, o której mówi komunikat ministerstwa zdrowia oraz biura prasowego wojewody śląskiego, jest siódmą osobą z koronawirusem w Szpitalu Powiatowym w Zawierciu? Wkrótce więcej informacji.

PK
redakcja@zawiercianskie.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.