zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Koronawirus. Informacje z powiatu zawierciańskiego

Koronawirus: 425 zakażeń w Polsce. 3 nowe w woj. śląskim, m.in. w Chorzowie i Tychach

Z 367 do 425 wzrosła w piątek 20 marca liczba osób zakażonych koronawirusem w Polsce.

Mamy 14 nowych przypadków zakażenia #koronawirus, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 9 osób z woj. łódzkiego, 3 osób z woj. śląskiego i po 1 osobie z woj. warmińsko-mazurskiego, małopolskiego. W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 425/5 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe) – informuje ministerstwo zdrowia w komunikacie wydanym po godzinie 20:00.

Jak wyjaśniało ministerstwo przyczyną śmierci 27-letniej kobiety w szpitalu w Łańcucie nie był – jak wcześniej informowano – koronawirus.

Spośród 3 nowych zakażeń koronawirusem w województwie śląskim są osoby przebywające m.in. w Chorzowie i Tychach.

W izolacji w swoim domu, pod nadzorem powiatowego inspektoratu sanitarnego w Katowicach, przebywa kobieta w średnim wieku, która zgłosiła się na oddział zakaźny do szpitala w Chorzowie. Mieszkanka wróciła 2 tygodnie temu z Włoch. Gdy wystąpiły objawy, udała się, zgodnie z procedurami, do lekarza zakaźnika – ten zdecydował, iż kobieta może kurować się w domu. Podobne zalecenie zastosował specjalista chorób zakaźnych w przypadku mężczyzny w średnim wieku, który także prawdopodobnie zakaził się podczas wizyty we Włoszech. Do szpitala w Tychach trafił mężczyzna w sile wieku, który prawdopodobnie zakaził się we Francji. Mężczyzna jest w stanie dobrym, a służby sanitarne objęły kwarantanną wszystkie osoby, z którymi miał kontakt – informuje biuro prasowe wojewody śląskiego.

Jak informuje biuro prasowe na tę chwilę mamy 46 przypadków zakażenia koronawirusem w naszym województwie. Hospitalizowanych jest 75 osób, 1982 osoby objęte są kwarantanną, a 6595 – nadzorem sanitarnym.

PK
redakcja@zawiercianskie.pl

1 KOMENTARZ

  1. Cos nie widać Pana Konarskiego w mediach ?? Moze powinien zgłosić jakie lokalne inicjatywy w kwestii obniżenia czynszów dla lokalnych spolek korzystających z budynków miejskich, moze obniżka lokalnych podatków, oplat targowych, oplata parkingowych ???? Halo ! Czekamy na konkrety !

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.