zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Koronawirus. Informacje z powiatu zawierciańskiego

Koronawirus: 367 zakażeń w Polsce. 1 nowa w woj. śląskim. W zawierciańskim szpitalu z 5 do 6 wzrosła liczba osób z koronawirusem

Ministerstwo zdrowia wydało komunikat o aktualnej liczbie osób zakażonych koronawirusem. Od wczorajszego wieczoru stwierdzono 12 nowych zarażeń.

Mamy 12 nowych przypadków zakażenia #koronawirus, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 5 osób z woj. małopolskiego, 4 osób z woj. warmińsko-mazurskiego i po 1 osobie z woj. wielkopolskiego, śląskiego i świętokrzyskiego. W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 3️67/5 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe) – czytamy w komunikacie ministerstwa zdrowia.

W której części województwa śląskiego znajduje się nowa osoba z koronawirusem?

W izolacji domowej przebywa kilkuletnie dziecko, które zaraziło się poprzez kontakt z osobą ze swojego otoczenia. Dziecko jest w dobrym stanie – informuje biuro prasowe wojewody śląskiego.

W jakiej części województwa śląskiego znajduje się dziecko? Wkrótce więcej informacji.

Również w piątek rano Szpital Powiatowy w Zawierciu poinformował o kolejnej osoby zakażonej koronawirusem, która jest hospitalizowana w placówce. Prawdopodobnie nie jest to jednak osoba z województwa śląskiego wymieniona w komunikacie ministerstwa z piątku rana, ponieważ do szpitala w Zawierciu trafiła w czwartek wieczorem.

Obecnie w szpitalu hospitalizowanych jest 6 pacjentów. 6 osoba, która trafiła na oddział to kobieta w starszym wieku. Jej stan określany jest jako dobry – informuje Agata Kalafarska-Winkler, p.o. rzecznika prasowego Szpitala Powiatowego w Zawierciu.

PK
redakcja@zawiercianskie.pl

4 KOMENTARZE

  1. Co się stało z rzecznikiem Wojciechowskim ? Czyżby dostał awans? Czy ulotnił się właśnie w tym czasie na urlop. Ojojoj .

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.