zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Koronawirus. Informacje z powiatu zawierciańskiego

Koronawirus: 355 zakażeń w Polsce. 6 nowych w woj. śląskim, m.in. w Częstochowie, Chorzowie, Katowicach i Raciborzu

W czwartek rano liczba osób zarażonych koronawirusem w Polsce wynosiła 305. Według danych ministerstwa zdrowia z godziny 19:00 liczba ta wzrosła do 355.

Mamy 32 nowe przypadki zakażenia koronawirusem, potwierdzone pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 16 osób z woj. mazowieckiego, 6 osób z woj. śląskiego, 5 osób z woj. lubuskiego i po 1 osobie z woj. wielkopolskiego, podkarpackiego, małopolskiego, zachodniopomorskiego i dolnośląskiego. Z uwagi na powtórzone badania w Białymstoku i Wałbrzychu, które okazały się ujemne, jedna osoba z Białegostoku i jedna z Wałbrzycha zostają wyłączone z dotychczasowych potwierdzonych wyników. W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 3️55/5 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe) – czytamy w komunikacie ministerstwa zdrowia.

Biuro prasowe wojewody śląskiego wydało komunikat o nowych zakażonych z województwa śląskiego.

W szpitalu w Częstochowie hospitalizowany jest mężczyzna w sile wieku, który miał kontakt z osobą zakażoną ze swojego otoczenia. Stan zdrowia jest średni (zapalenie płuc). We własnym domu, w izolacji przebywa z kolei mężczyzna w sile wieku, który zgłosił się z objawami koronawirusa do szpitala w Chorzowie. Po pobraniu i przebadaniu próbek jego przypuszczenia potwierdziły się – zakaził się od osoby dodatniej ze swojego otoczenia. Po ocenie lekarskiej dokonanej przez specjalistę chorób zakaźnych mężczyzna został skierowany na leczenie do domu. Służby sanitarne objęły kwarantanną wszystkie osoby, z którymi mężczyźni mieli kontakt. W raciborskim szpitalu zakaźnym przebywa w dobrym stanie kobieta w sile wieku. Najprawdopodobniej zakaziła się od osoby z najbliższego otoczenia. Również w tym samym szpitalu leczony jest starszy mężczyzna. Niestety jego stan lekarze określają jako ciężki. Jak ustaliły służby sanitarne, mężczyzna zakaził się od osoby z najbliższego otoczenia, która powróciła z Meksyku. W dobrym stanie, w izolacji domowej przebywa kobieta, która zakaziła się od osoby, która powróciła z Austrii. Kobieta jest pod nadzorem powiatowego inspektoratu sanitarnego w Katowicach. Do szpitala w Chorzowie zgłosił się młody mężczyzna z lekkimi objawami koronawirusa. Mężczyzna miał kontakt z osobą zakażoną, a jako że stan zdrowia był dobry, lekarz odesłał pacjenta na leczenie do izolacji domowej – czytamy w komunikacie biura prasowego wojewody.

Jak informuje biuro prasowe na chwilę obecną mamy 42 osoby, u których wojewódzka stacja sanitarno-epidemiologiczna w Katowicach badaniem potwierdziła zakażenie COVID-19 w naszym województwie. Hospitalizowane są 63 osoby, 1786 osób objętych jest kwarantanną domową, a 5874 – nadzorem sanitarnym.

PK
redakcja@zawiercianskie.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.