zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Koronawirus. Informacje z powiatu zawierciańskiego

Koronawirus: 305 zakażeń w Polsce. 6 nowych w woj. śląskim, m.in. w Bytomiu i Chorzowie [AKTUALIZACJA]

Ministerstwo zdrowia przed godziną 9:00 rano wydało kolejny komunikat o liczbie osób zarażonych koronawirusem. Od wczorajszego wieczora liczba ta wzrosła o prawie 20.

Mamy 18 nowych przypadków zakażenia #koronawirus, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 6 osób z woj. śląskiego, 6 osób z woj. łódzkiego, 3 osób z woj. lubelskiego i po 1 osobie z woj. opolskiego, wielkopolskiego oraz świętokrzyskiego. W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 3️05/5 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe) – czytamy w komunikacie ministerstwa.

Biuro prasowe wojewody śląskiego wydało komunikat o nowych zakażonych z województwa śląskiego.

Do szpitala w Bytomiu zgłosiła się kobieta w średnim wieku. Po zbadaniu przez lekarza chorób zakaźnych jej stan został oceniony jako dobry i pacjentka została skierowana do izolacji domowej, by tam mogła się kurować. Na oddziale zakaźnym w Chorzowie przebywa młody mężczyzna w stanie dobrym. Służby sanitarne ustalają źródło zakażenia. W izolacji w swoich domach, ze względu na bezobjawowy przebieg choroby i dobry stan zdrowia, przebywają jeszcze 4 osoby z naszego województwa: 3 kobiety i mężczyzna. Jedna z kobiet powróciła z Kenii i tam prawdopodobnie została zakażona, pozostali mieszkańcy mieli kontakt z osobami zakażonymi ze swojego otoczenia. Wszyscy są w kontakcie z lekarzami chorób zakaźnych ze szpitali w pobliżu ich miejsc zamieszkania – czytamy w komunikacie biura prasowego wojewody.

Redakcja Mediów Zawierciańskich zwróciła się z pytaniem, skąd pochodzą pozostałe 4 osoby.

Ze względu na dobro tych osób nie będę podawać miejscowości, bowiem coraz częściej osoby z koronawirusem będą wysyłane do domów na leczenie. W tych konkretnych przypadkach mogę jedynie powiedzieć, że są to mieszkańcy powiatu częstochowskiego i okolic Dąbrowy Górniczej – poinformowała Alina Kucharzewska, rzecznik wojewody śląskiego.

PK
redakcja@zawiercianskie.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.