zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Koronawirus. Informacje z powiatu zawierciańskiego

Koronawirus. 27 nowych zakażeń w woj. śląskim, m.in. w powiatach będzińskim, częstochowskim, lublinieckim i kłobuckim

Ministerstwo zdrowia o 8:35 we wtorek 31 marca wydało kolejny komunikat o liczbie osób zakażonych koronawirusem w Polsce.

Mamy 77 nowych przypadków zakażenia #koronawirus, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 27 osób z woj. śląskiego, 13 osób z woj. wielkopolskiego, 11 osób z woj. małopolskiego, 9 z woj. świętokrzyskiego, 7 osób z woj. lubelskiego, 4 osób z woj. zachodniopomorskiego, 3 osób z woj. dolnośląskiego i 3 z woj. pomorskiego. W sumie liczba zakażonych koronawirusem: 2132/31 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe) – czytamy w komunikacie ministerstwa zdrowia.

Komunikat w tej sprawie wydało biuro prasowe wojewody śląskiego.

Młody mężczyzna był w kwarantannie po powrocie z Austrii, gdy wystąpiły dokuczliwe objawy zakażenia koronawirusem. Mieszkaniec powiatu mikołowskiego jest w izolacji domowej. Pod nadzorem tyskiego sanepidu był mężczyzna w średnim wieku, który będąc kierowcą samochodu dostawczego, powrócił niedawno z Niemiec. Mężczyzna ma wyraźne objawy Covid-19. W izolacji domowej w dobrym stanie przebywają: kobieta w średnim wieku pod nadzorem bytomskiego sanepidu, mieszkaniec w sile wieku z powiatu lublinieckiego, mieszkanka powiatu tarnogórskiego w sile wieku, mieszkanka powiatu cieszyńskiego w starszym wieku, 3 kobiety z powiatu częstochowskiego, mieszkanka powiatu cieszyńskiego, młoda kobieta przebywająca pod nadzorem służb sanitarnych w Wodzisławiu Śląskim oraz mężczyzna w sile wieku z powiatu kłobuckiego. Do szpitala w Częstochowie trafił, po wypadku komunikacyjnym, młody mężczyzna z powiatu lublinieckiego. Objawy wskazywały na obecność Covid-19 – pobrane próbki potwierdziły przypuszczenia lekarzy. Sanepid ustala źródło zakażenia. Po kontakcie z osobą chorą w szpitalu zakaźnym w Raciborzu hospitalizowana jest kobieta w sile wieku z powiatu gliwickiego. W ciężkim stanie w tyskim szpitalu jest wiekowy mężczyzna – sanepid w Bytomiu próbuje ustalić źródło zakażenia. Na oddziale zakaźnym szpitala w Chorzowie przebywa mężczyzna w sile wieku z powiatu tarnogórskiego. W bytomskim szpitalu hospitalizowani są dwaj mężczyźni, u których także wykryto groźnego wirusa. W Anglii zakaził się prawdopodobnie młody mieszkaniec powiatu kłobuckiego, który leczyć się będzie teraz w domu. Trzy dodatnie wyniki wykazały także próbki, które przebadało laboratorium w Centrum Onkologicznym w Gliwicach. Materiał pochodził od: mieszkańca powiatu będzińskiego w sile wieku, młodej mieszkanki powiatu gliwickiego i kobiety w średnim wieku, która jest pod nadzorem tyskiego sanepidu – czytamy w komunikacie biura prasowego wojewody śląskiego.

Grafika: https://www.gov.pl/web/koronawirus/wykaz-zarazen-koronawirusem-sars-cov-2

PK
redakcja@zawiercianskie.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.