zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Koronawirus. Informacje z powiatu zawierciańskiego

Koronawirus. 119 nowych zakażeń, 32 w woj. śląskim – m.in. w Częstochowie, Mikołowie, Rudzie Śląskiej, Sosnowcu i Tychach oraz powiatach będzińskim, lublinieckim, tarnogórskim i wodzisławskim

Oto najnowszy komunikat ministerstwa zdrowia i biura prasowego wojewody śląskiego w sprawie liczby osób zakażonych koronawirusem – stan na godzinę 10:00 we wtorek 7 kwietnia.

Mamy 119 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 32 osób z woj. śląskiego, 19 osób z woj. dolnośląskiego, 16 osób z woj. wielkopolskiego, 14 osób z woj. małopolskiego, 10 osób z woj. lubelskiego, 7 osób z woj. świętokrzyskiego, 7 osób z woj. zachodniopomorskiego, 5 osób z woj. podlaskiego, 4 osób z warmińsko-mazurskiego, 3 osób z woj. podkarpackiego, 2 osób z woj. pomorskiego. Jednocześnie z przykrością informujemy o śmierci 4 kolejnych osób zakażonych koronawirusem. Są to: 64-letni mężczyzna hospitalizowany w Krakowie oraz 83-letnia kobieta hospitalizowana w Tychach, 77-letni mężczyzna hospitalizowany w Poznaniu i 85-letni mężczyzna hospitalizowany w Łańcucie, którzy mieli choroby współistniejące. W sumie liczba zakażonych koronawirusem: 4532/111 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe) – informuje ministerstwo zdrowia.

Jak podaje biuro prasowe wojewody śląskiego, nowe zakażenia pojawiły się na terenie m.in. powiatu będzińskiego, lublinieckiego i tarnogórskiego.

Przez kolejne co najmniej dwa tygodnie w tzw. izolacji domowej pozostanie 4 mieszkańców Sosnowca – 2 kobiety i mężczyzna w sile wieku oraz młody mężczyzna, mieszkaniec w sile wieku z powiatu bielskiego, kobieta w sile wieku z Rudy Śląskiej, młody mieszkaniec Tychów oraz starsza mieszkanka Mikołowa. Dodatnie okazało się 8 próbek pobranych od osób ze szpitala specjalistycznego w Bytomiu (to mieszkańcy m.in. powiatów będzińskiego, lublinieckiego, tarnogórskiego) oraz 5 próbek pochodzących od osób pobranych w szpitalu specjalistycznym w Częstochowie. Dobry stan zdrowia pozwala także na leczenie w domu 11 kolejnych mieszkańców – 7 z nich to mieszkańcy powiatu wodzisławskiego (Mszana, 2 Wodzisław Śl.,2 Pszów, Rydułtowy, Czyżowice). Bez groźnych dla zdrowia objawów zakażenia koronawirusem jest także starszy mężczyzna z powiatu lublinieckiego, kobieta w średnim wieku z powiatu cieszyńskiego, mieszkaniec powiatu gliwickiego w sile wieku oraz mieszkanka z średnim wieku powiatu bieruńsko-lędzińskiego – czytamy w komunikacie biura prasowego wojewody śląskiego.

Aktualna sytuacja epidemiologiczna w woj. śląskim przekazana przez Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Katowicach:

  • liczba osób poddanych kwarantannie domowej na podstawie decyzji organów Państwowej Inspekcji Sanitarnej / ostatni raport– 3 684 / 3 425
  • liczba osób hospitalizowanych z powodu podejrzenia zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 / ostatni raport – 217 / 223
  • liczba osób pozostających pod nadzorem epidemiologicznym / ostatni raport – 7 049 / 6 999
  • liczba próbek zbadanych w ostatnich 24 godzinach dla woj. śląskiego – 509
  • liczba próbek zbadanych dla woj. śląskiego łącznie / ostatni raport – 7001 / 6 492
  • liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim /ostatni raport – 594 / 562
  • liczba ozdrowieńców (osoby z potwierdzonym COVID-19, które wyzdrowiały) / ostatni raport – 12 / 12
  • liczba zgonów / ostatni raport – 27 / 26

Grafika: https://www.gov.pl/web/koronawirus/wykaz-zarazen-koronawirusem-sars-cov-2

PK
redakcja@zawiercianskie.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany.