zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Koronawirus. Informacje z powiatu zawierciańskiego

Etapy przywracania aktywności sportowej: od 4 maja otwarcie infrastruktury sportowej dla maksymalnie 6 osób [AUDIO]

W sobotę 25 kwietnia około godziny 12:30 rozpoczęła się konferencja prasowa z udziałem premiera Mateusza Morawieckiego oraz minister sportu Danuty Dmowskiej-Andrzejuk. W trakcie konferencji przedstawiono etapy przywracania aktywności sportowej.

Jak poinformował premier, od 4 maja otwarte będzie infrastruktura sportowa (stadiony, boiska, orliki, korty tenisowe), jednak maksymalnie 6 osób będzie mogło korzystać z takich obiektów. Ma nastąpić również rozpoczęcie indywidualnych treningów w sportach zawodowych i uruchomienie działalności w pierwszych Ośrodkach Przygotowań Olimpijskich. Premier stwierdził, że kryterium przechodzenia do kolejnych etapów będzie liczba zachorowań i liczba dostępnych łóżek w szpitalach.

Jak mówił premier, być może pod koniec maja rozpocznie się pierwszy mecz ligowy ekstraklasy piłki nożnej.

O szczegółach planu mówiła minister sportu:

Zdjęcia: Zrzuty ekranu z transmisji Kancelaria Premiera

Posłuchajcie, o co pytali dziennikarze – m.in. otwarcie hal sportowych na halowe profesjonalne uprawianie sportu

Na planszy “Etapy przywracania aktywności sportowej” pochodzącej z konferencji prasowej opublikowana jest informacja o ograniczeniu obecności na obiektach infrastruktury sportowej do 5 osób. Minister sportu mówiła jednak o 6 osobach na stadionach, orlikach i boiskach oraz do 2 na kortach, również na Twitterze ministerstwo zdrowia informowało o ograniczeniu do 6 osób. Liczba “5” na jednej z poniższych plansz to – jak poinformował rzecznik ministerstwa sportu – pomyłka w prezentacji.

PK
redakcja@zawiercianskie.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.