zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Koronawirus. Informacje z powiatu zawierciańskiego

Czytelnik: “Pogotowie i wojsko wyciągało z huty siłą osobę z podejrzeniem koronawirusa”. CMC: “Na terenie huty nie miało miejsca opisane zdarzenie”

W środę 11 marca do redakcji Mediów Zawierciańskich zwrócił się Czytelnik, którego zdaniem w hucie CMC Poland Sp. z o.o. w Zawierciu w minionych dniach doszło do interwencji pogotowia i osoby wojskowej w związku z przyjściem do pracy osoby z podejrzeniem koronawirusa. Podobną informację przekazała nam dziś inna osoba. Huta jednoznacznie dementuje tę informację.

Zaniepokojony Czytelnik mówił w rozmowie z redaktorem naczelnym Mediów Zawierciańskich również o tym, że jego zdaniem huta w Zawierciu przyjmuje transporty złomu z Włoch i że jest to niebezpieczne dla zdrowia pracowników.

Dziękujemy za zwrócenie się do nas o weryfikację poniższych informacji. Informujemy, że na terenie huty nie miało miejsca opisane przez pana zdarzenie ani żaden inny przypadek, w którym pracownik podejrzany o zachorowanie byłby siłą wyprowadzany z terenu zakładu. Informujemy jednocześnie, że huta nie przyjmuje i w ostatnim czasie nie przyjmowała żadnych przesyłek złomu z Włoch. Chcielibyśmy podkreślić, że zarząd, dyrekcja i pracownicy huty mają świadomość zagrożenia płynącego z zewnątrz i podejmujemy szereg kroków technicznych i organizacyjnych w celu zminimalizowania zagrożenia zakażeniem. W chwili obecnej nie mamy żadnego potwierdzonego przypadku zakażenia wśród pracowników CMC Poland – informuje Barbara Kaleta, członek zarządu CMC Poland Sp. z o.o.

Redakcja Mediów Zawierciańskich przypomina za ministerstwem zdrowia o zasadach bezpieczeństwa dotyczących koronawirusa.

Nowy koronawirus SARS-Cov-2 wywołuje chorobę o nazwie COVID-19. Choroba najczęściej objawia się gorączką, kaszlem, dusznościami, bólami mięśni, zmęczeniem. Wirus przenosi się drogą kropelkową. Ciężki przebieg choroby obserwuje się u ok. 15-20% osób. Do zgonów dochodzi u 2–3% osób chorych. Najbardziej narażone na rozwinięcie ciężkiej postaci choroby i zgon są osoby starsze, z obniżoną odpornością, którym towarzyszą inne choroby, w szczególności przewlekłe. Pamiętaj o częstym myciu rąk wodą z mydłem i unikaj dotykania oczu, nosa i ust. Kiedy kaszlesz lub kichasz, zawsze zakrywaj usta i nos zgiętym łokciem lub chusteczką. Zachowaj bezpieczną odległość (1–1,5 m) od osoby, która kaszle, kicha lub ma gorączkę – informuje ministerstwo zdrowia.

Zdjęcie: www.gov.pl/koronawirus

PK
redakcja@zawiercianskie.pl

12 KOMENTARZY

  1. W tym komunikacie zaprzeczają, że pracownik huty został siłą zaciągnięty do karetki, ale nie mówią czy pojechał na oddział zakaźny. Huta może nie sprowadza złomu z Włoch, ale co z wysyłką do Włoch.

  2. Do wszystkich śmiejących się z tej ,,plotki”: wystarczy zmienić jedno słowo w pytaniu i zobaczycie, jaką odpowiedź otrzymacie… Odpowiedź dotyczy wyprowadzania siłą…

  3. Panie Pawle, proszę zapytać, ilu pracowników zostało zabranych z terenu zakładu, bo w tym przypadku nie ma jasnych informacji. To, że były takie sytuacje – to niestety prawda.

  4. Nie ma masek, rękawiczek jednorazowych, żeli do dezynfekcji, wjeżdżają kierowcy z całej Europy. Natomiast nakazano dyrektorom siedzieć w swoich gabinetach .

  5. Co trzeba mieć we łbie, albo czego nie mieć, aby mając objawy zakażenia chorobą (tego typu i to w takiej sytuacji), pchać się do roboty z innymi ludźmi ?

  6. mieszkam obok huty ,nie pamietam dokladnie godz , ale ok poludnia znad terenu huty w kierunku szpitala polecialo kilka ciezkich wojskowych smiglowcow

  7. Dla mnie to jest chore ze ludzie przy takiej pandemi chodzą do huty i tym samym. narażają swoje rodziny. Nie możliwe jest żeby wszyscy pracownicy byli zdrowi. Cóż z tego że zmienili godziny pracy np od 7 do 15 zamiast 6 do 14. To nic nie da. Tam pracuje tysiące ludzi

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.