zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Koronawirus. Informacje z powiatu zawierciańskiego

COVID-19: W Szpitalu Powiatowym w Zawierciu zmarł 85-latek z powiatu zawierciańskiego

Ministerstwo zdrowia poinformowało w środę 17 czerwca o godzinie 10:30, że w Polsce doszło do 506 kolejnych zakażeń koronawirusem. 209 spośród nich to zachorowania z województwa śląskiego. Zmarło 14 osób, w tym jedna z powiatu zawierciańskiego.

Mamy 506 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia #koronawirus z województw: śląskiego (209), łódzkiego (64), mazowieckiego (57), dolnośląskiego (36), małopolskiego (23), świętokrzyskiego (22), podkarpackiego (19), podlaskiego (18), wielkopolskiego (12), lubelskiego (11), warmińsko-mazurskiego (9), lubuskiego (7), opolskiego (7), pomorskiego (6), kujawsko-pomorskiego (3), zachodniopomorskiego (3). Z przykrością informujemy o śmierci 14 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 71-M, 69-M Warszawa, 81-K, 95-K, 73-M Radom, 87-K, 87-K, 87-M, 78-M Zgierz, 73-M Tychy, 57-M, 68-M Gliwice, 85-M Zawiercie, 84-K Starachowice. Większość osób miała choroby współistniejące. Liczba zakażonych koronawirusem: 30 701/1 286 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe) – informuje ministerstwo zdrowia.

Jak poinformowała Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Katowicach, zmarły w Zawierciu to mężczyzna z powiatu zawierciańskiego.

W woj. śląskim odnotowano kolejne zgony. W szpitalu w Raciborzu zmarł 44-letni mężczyzna z powiatu cieszyńskiego, w szpitalu w Gliwicach zmarli: 57-letni mężczyzna z Bytomia i 68-letni mężczyzna z Piekar Śląskich, w szpitalu w Zawierciu zmarł 85-letni mężczyzna z powiatu zawierciańskiego – czytamy w komunikacie wojewódzkiego sanepidu.

Oto z kolei komunikat biura prasowego śląskiego wojewody z dzisiejszego poranka.

– Zakażenia koronawirusem wykryto w próbkach pobranych od kolejnych mieszkańców: 134 pracowników kopalń, 2 starszych mieszkańców powiatu cieszyńskiego (kobieta i mężczyzna), starszej mieszkanki Jastrzębia–Zdroju, mieszkanki Tarnowskich Gór w sile wieku, 2 mieszkańców powiatu myszkowskiego (kobieta w średnim wieku i mężczyzna w sile wieku), mieszkanki powiatu będzińskiego w średnim wieku, starszego mieszkańca Zawiercia, 2 mieszkańców Chorzowa (starszego mężczyzny i kobiety w średnim wieku), 2 starszych mieszkanek Katowic, 2 mieszkańców Piekar Śląskich (młody i starszy), 5 kolejnych mieszkańców powiatu cieszyńskiego (najstarszy 69, najmłodszy kilka dni), mieszkanki Siemianowic Śląskich w sile wieku, 2 mieszkańców powiatu wodzisławskiego (młody i w średnim wieku), mieszkanki Żor w średnim wieku, 2 mieszkańców Raciborza (młoda mieszkanka i mężczyzna w średnim wieku), 3 mieszkańców powiatu będzińskiego (2 nastolatków i mężczyzna w średnim wieku), mieszkanki powiatu kłobuckiego w średnim wieku, 5 mieszkańców Zabrza (najstarszy 57, najmłodszy 28 lat), 3 mieszkańców Dąbrowy Górniczej (2 starsze kobiety i mężczyzna w sile wieku), 6 mieszkańców Świętochłowic (najstarszy 60, najmłodszy 8 lat), 4 mieszkańców Gliwic (najstarszy 51, najmłodszy 24 lata), 5 mieszkańców powiatu gliwickiego (najstarszy 48, najmłodszy 33 lata), starszego mieszkańca Chorzowa, 3 kolejnych mieszkańców Katowic (2 kobiety: starsza i w średnim wieku oraz mężczyzna w sile wieku), 2 mieszkanki Rudy Śląskiej (młoda i w średnim wieku), 4 mieszkańców powiatu rybnickiego (najstarszy 37, najmłodszy 35), 3 mieszkańców powiatu mikołowskiego (2 w średnim wieku i w sile wieku), mieszkańca Tychów w średnim wieku, starszej mieszkanki Mysłowic, 5 mieszkańców Jaworzna (najstarszy 69, najmłodszy 3 lata), mieszkanki Jastrzębia–Zdroju w sile wieku, młodego mieszkańca Sosnowca, mieszkańca Piekar Śląskich w średnim wieku. 222 kolejnych mieszkańców wyzdrowiało i łącznie mamy już w województwie śląskim 3455 ozdrowieńców – informuje biuro prasowe śląskiego wojewody.

PK
redakcja@zawiercianskie.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.