zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Koronawirus. Informacje z powiatu zawierciańskiego

4 przypadek koronawirusa w Zawierciu [AKTUALIZACJA]

Ministerstwo Zdrowia po godzinie 19:00 w niedzielę 15 marca ogłosiło na swoim Facebooku o kolejnych 4 przypadkach koronawirusa w Polsce. Jeden z nich pojawił się w Szpitalu Powiatowym w Zawierciu.

Mamy 4 nowe przypadki zakażenia #koronawirus, potwierdzone pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą 2 osób z woj. śląskiego (Bytom, Zawiercie), 1 osoby z woj. łódzkiego (Łódź) i 1 osoby z woj. lubelskiego (Biłgoraj). Wszyscy pacjenci są w stanie dobrym. W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 123/3 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe) – czytamy w komunikacie ministerstwa.

Kim jest pacjent z potwierdzonym koronawirusem (kobieta czy mężczyzna, w jakim wieku, czy z powiatu zawierciańskiego)? Zwróciliśmy się z tym pytaniem około godziny 20:30 do dyrektora szpitala, rzecznika placówki i rzecznika ministerstwa zdrowia.

AKTUALIZACJA – NIEDZIELA 15 MARCA 2020 R., GODZINA 22:03

Pacjentka do kobieta w wieku starszym. Jest w stanie dobrym – poinformował o godzinie 22:00 dyrektor szpitala Piotr Zachariasiewicz.

Szpital Powiatowy w Zawierciu poinformował na swoim Facebooku, że nie ujawnia danych o miejscu zamieszkania pacjentów.

Szanowni Państwo, szpital nie jest upoważniony do udzielania informacji dotyczących miejsca zamieszkania pacjentów – czytamy w odpowiedzi szpitala.

PK
redakcja@zawiercianskie.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.