zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Koronawirus. Informacje z powiatu zawierciańskiego

4 kolejne zakażenia w powiecie zawierciańskim i 2 wyleczenia. Polska: 11 395/526

Jak w niedzielę 26 kwietnia po godzinie 10:00 poinformowało ministerstwo zdrowia i biuro prasowe wojewody śląskiego, w naszym województwie stwierdzono 21 nowych zakażeń koronawirusem. 4 z nich pochodzą z powiatu zawierciańskiego.

Mamy 122 nowe i potwierdzone przypadki zakażenia #koronawirus z województw: wielkopolskiego (41), śląskiego (21), dolnośląskiego (15), pomorskiego (14), zachodniopomorskiego (10), opolskiego (9), lubelskiego (5), małopolskiego (2), podlaskiego (2), świętokrzyskiego (2), lubuskiego (1). Z przykrością informujemy o śmierci 2 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 70-K Poznań, 84-K Racibórz. Wszystkie osoby miały choroby współistniejące. Liczba zakażonych koronawirusem: 11 395/526 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe) – informuje ministerstwo zdrowia.

Komunikat wydało również biuro prasowe wojewody śląskiego.

Obecność Covid-19 wykryto w próbkach pobranych od kolejnych mieszkańców województwa: 2 mieszkańców Świętochłowic (starszego mężczyzny i kobiety w sile wieku), 4 mieszkańców powiatu zawierciańskiego (kobieta w średnim wieku, 2 kobiety i mężczyzna w sile wieku), starszego mieszkańca Rudy Śląskiej, 5-letniego dziecka z Tarnowskich Gór, 2 mieszkańców powiatu tarnogórskiego (kobieta i mężczyzna w średnim wieku), 2 mieszkańców Katowic (młodej kobiety i mężczyzny w średnim wieku), 2 mieszkanek powiatu żywieckiego (starsza i w sile wieku), mieszkanki Żywca w sile wieku, mieszkańca powiatu częstochowskiego w średnim wieku, 3 mieszkańców Jastrzębia-Zdroju (młoda kobieta, kobieta i mężczyzna w średnim wieku) i 2 mieszkańców powiatu lublinieckiego (młoda kobieta i 10-letnie dziecko). Wszyscy mieszkańcy są w stanie dobrym i dzięki temu mogą leczyć się w swoich domach pod ścisłym nadzorem służb sanitarnych i lekarza zakaźnika – czytamy w komunikacie biura prasowego wojewody śląskiego.

Biuro prasowe poinformowało również o kolejnych wyleczeniach z koronawirusa.

Aż 30 kolejnych osób wygrało walkę z koronawirusem: 4 mieszkańców Cieszyna (2 kobiety w średnim wieku i 2 w sile wieku), mieszkanka Bytomia w sile wieku, starsza mieszkanka powiatu lublinieckiego, mieszkanka Jastrzębia-Zdroju w sile wieku, 3 mieszkańców powiatu będzińskiego (2 kobiety w sile wieku i mężczyzna w średnim wieku), 2 mieszkanki powiatu rybnickiego (młoda i starsza), 2 mieszkańców Mysłowic (kobieta i mężczyzna w średnim wieku), młoda mieszkanka Katowic, mieszkaniec powiatu zawierciańskiego w sile wieku, mieszkanka Świętochłowic w średnim wieku, 2 mieszkanki Bielska-Białej w średnim wieku, mieszkanka powiatu kłobuckiego w średnim wieku, mieszkaniec Koziegłów w średnim wieku, mieszkanka Piekar Śl. w sile wieku, młody mieszkaniec Orzesza, 2 mieszkańców powiatu cieszyńskiego (kobieta i mężczyzna w sile wieku), młoda mieszkanka Zabrza. Wszyscy mieszkańcy przez ostatnie tygodnie leczyli się w izolacji w swoich domach, pod nadzorem właściwych sanepidów oraz będąc w kontakcie z lekarzem chorób zakaźnych. W szpitalu zakaźnym w Tychach z kolei, ze względu na uciążliwe objawy zakażenia koronawirusem, do zdrowia dochodzą: 76-letnia mieszkanka Zawiercia i 91-letni mieszkaniec Bytomia. W szpitalu w Raciborzu hospitalizowana jest 77-letnia mieszkanka powiatu lublinieckiego, zaś na oddziale zakaźnym w Chorzowie mieszkaniec Katowic w średnim wieku – kolejne próbki pobrane od tych mieszkańców nie wykazały już obecności groźnego wirusa. Łącznie mamy w województwie śląskim 200 osób, które wygrały walkę z koronawirusem – informuje biuro prasowe wojewody śląskiego.

Aktualna sytuacja epidemiologiczna w woj. śląskim podana przez Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Katowicach:

– liczba osób poddanych kwarantannie domowej na podstawie decyzji organów Państwowej Inspekcji Sanitarnej / ostatni raport – 5  325 / 5 294

– liczba osób hospitalizowanych z powodu podejrzenia zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 / ostatni raport – 345 / 346

– liczba osób pozostających pod nadzorem epidemiologicznym /ostatni raport – 6 041 / 5 966

– liczba próbek zbadanych w ostatnich 24 godzinach dla woj. śląskiego – 862

– liczba próbek zbadanych dla woj. śląskiego łącznie – 23 584

– liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim / ostatni raport – 1 834 / 1 813

– liczba ozdrowieńców (osoby z potwierdzonym COVID-19, które wyzdrowiały) / ostatni raport – 200 / 170

– liczba zgonów / ostatni raport – 94 / 93

W woj. śląskim odnotowano kolejny zgon. W szpitalu w Raciborzu zmarła 84-letnia kobieta z powiatu żywieckiego.

PK
redakcja@zawiercianskie.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.