zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Koronawirus. Informacje z powiatu zawierciańskiego

31 osób zmarło, 2055 zakażeń koronawirusem. 6 nowych zachorowań w woj. śląskim, m.in. w Bytomiu i Sosnowcu oraz powiatach bielskim, częstochowskim, tarnogórskim i żywieckim

Ministerstwo zdrowia o godzinie 20:03 w poniedziałek 30 marca wydało kolejny komunikat. Liczba osób zakażonych koronawirusem wzrosła w ciągu minionej doby z 1 862 do 2 055, a liczba osób zmarłych z 22 do 31.

Mamy 71 nowych przypadków zakażenia #koronawirus, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 26 osób z woj. mazowieckiego, 17 osób z woj. wielkopolskiego, 15 osób z woj. dolnośląskiego, 6 osób z woj. śląskiego, 3 osób z woj. opolskiego, 3 osób z woj. lubelskiego oraz 1 osoby z woj. zachodniopomorskiego. Jednocześnie z przykrością informujemy o śmierci pięciu kolejnych osób zakażonych koronawirusem. Są to: 71-letni mężczyzna, 87-letnia kobieta i 73-letnia kobieta ze szpitala w Radomiu, wszyscy z chorobami współistniejącymi; 73-letnia kobieta ze szpitala w Tychach, która była w stanie ciężkim i miała choroby współistniejące oraz 60-letni mężczyzna ze szpitala w Biłgoraju. W sumie liczba zakażonych koronawirusem: 2055/31 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe) – informuje ministerstwo zdrowia.

Komunikat wydało również biuro prasowe wojewody śląskiego.

W dobrym stanie w izolacji domowej przebywa mężczyzna w średnim wieku z powiatu żywieckiego. Mieszkaniec był w kwarantannie po kontakcie z osobą zakażoną. Również w izolacji w swoim domu przebywa młody mieszkaniec powiatu bielskiego, który miał kontakt z osobą chorą. W czasie kwarantanny domowej wystąpiły objawy koronawirusa u kobiety w sile wieku z powiatu częstochowskiego. Mieszkanka miała kontakt z osobą zakażoną ze swojego otoczenia. W miejscu pracy zakaziła się kobieta w średnim wieku z powiatu tarnogórskiego. Stan zdrowia pozwala, by mogła leczyć się w domu. Także w swoim domu może pozostać kobieta w średnim wieku, która, jak ustaliły służby sanitarne w Bytomiu, miała kontakt z osobą chorą na Covid-19. Dokuczliwe objawy zakażenia wystąpiły u mężczyzny w sile wieku, który póki co pozostaje w domu, w izolacji. Mężczyzna miał kontakt z osobą chorą ze swojego otoczenia i pozostaje pod nadzorem sanepidu w Sosnowcu. Z przykrością informujemy o śmierci 73-letniej mieszkanki Mysłowic. Kobieta zmarła wczoraj w szpitalu zakaźnym w Tychach. Miała choroby współistniejące. Do tyskiej placówki została przetransportowana ze szpitala w Mysłowicach. Kobieta zgłosiła się do lekarza z powodu infekcji grypowej i duszności, które nie chciały ustąpić od kilku dni. W ciągu kilkunastu godzin jej stan gwałtowanie się pogorszył i z powodu powikłań wywołanych zakażeniem koronawirusem kobieta, mimo wysiłków tyskich specjalistów, zmarła. Inspektorzy sanitarni nie ustalili źródła zakażenia 73-latki, która mieszkała sama. Osoby z najbliższego otoczenia kobiety zostały poddane kwarantannie. Obecnie hospitalizowanych jest 168 osób, w kwarantannie przebywa 11 908 osób, a nadzorem objęto 8 053 mieszkańców. Na godzinę 8.00 WSSE w Katowicach przebadała 3 452 próbki pobrane od osób z podejrzeniem zakażenia koronawirusem. Przypominamy także, iż w godzinach pracy Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach czynna jest infolinia dla cudzoziemców pod nr 32 606 32 32. Zapytania można również przesyłać na adres cudzoziemcy@katowice.uw.gov.pl – informuje biuro prasowe wojewody śląskiego.

PK
redakcja@zawiercianskie.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.