zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Koronawirus. Informacje z powiatu zawierciańskiego

3 nowe zakażenia w powiecie zawierciańskim, w tym 2 w Zawierciu. Polska: 11 761 zakażeń/539 zgonów

Zgodnie z wydanym w poniedziałek rano komunikatem ministerstwa zdrowia i biura prasowego wojewody śląskiego

Mamy 144 nowe i potwierdzone przypadki zakażenia #koronawirus z województw: wielkopolskiego (34), śląskiego (31), dolnośląskiego (28), zachodniopomorskiego (13), małopolskiego (12), opolskiego (7), pomorskiego (5), kujawsko-pomorskiego (5), podlaskiego (4), świętokrzyskiego (3), lubelskiego (2). Z przykrością informujemy o śmierci 4 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 85-K, 46-M Tychy, 76-K Gliwice, 78-M Łańcut. Wszystkie osoby miały choroby współistniejące. Liczba zakażonych koronawirusem: 11 761/539 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe) – informuje ministerstwo zdrowia.

O pochodzeniu kolejnych zakażeń w województwie śląskim poinformowało biuro prasowe wojewody śląskiego:

W szpitalu zakaźnym w Raciborzu hospitalizowani są: starszy mieszkaniec powiatu bielskiego, starsza mieszkanka Bielska-Białej, starsza mieszkanka Częstochowy, mieszkanka Czechowic-Dziedzic w sile wieku. Do szpitala w Chorzowie na oddział zakaźny trafili: starsza mieszkanka Skoczowa oraz starsza mieszkanka Żywca. W szpitalu w Tychach hospitalizowana jest starsza mieszkanka Żywca, zaś do szpitala w Kędzierzynie-Koźlu przewieziono starszą mieszkankę Żywca, 2 mieszkańców Czechowic-Dziedzic (w sile wieku i starszy) oraz starszą mieszkankę Bielska-Białej. Pobrane próbki biologiczne od tych osób wykazały obecność koronawirusa. Dodatnie pod kątem Covid-19 okazały się także próbki pobrane od: 3-letniego dziecka z powiatu bielskiego, 4 mieszkańców Katowic (2 w sile wieku i 2 w średnim wieku), nastolatki z Zabrza, 7 mieszkańców powiatu żywieckiego (najmłodsza 30, najstarsza 58 lat), 2 mieszkańców Rudy Śląskiej (starszy mężczyzna i kobieta w średnim wieku), 2 mieszkańców Mysłowic (młoda kobieta i mężczyzna w średnim wieku), 2 mieszkanek Zawiercia (w sile wieku i starsza) oraz mieszkanki powiatu zawierciańskiego w średnim wieku. Obecnie w województwie śląskim jest 1918 przypadków zakażeń – czytamy w komunikacie biura prasowego wojewody śląskiego.

Aktualna sytuacja epidemiologiczna w woj. śląskim podana przez Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Katowicach:

– liczba osób poddanych kwarantannie domowej na podstawie decyzji organów Państwowej Inspekcji Sanitarnej / ostatni raport – 5  206 / 5 325

– liczba osób hospitalizowanych z powodu podejrzenia zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 / ostatni raport – 343 / 345

– liczba osób pozostających pod nadzorem epidemiologicznym /ostatni raport – 6 058 / 6 041

– liczba próbek zbadanych w ostatnich 24 godzinach dla woj. śląskiego – 627

– liczba próbek zbadanych dla woj. śląskiego łącznie – 24 211

– liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim / ostatni raport – 1 918 / 1 887

– liczba ozdrowieńców (osoby z potwierdzonym COVID-19, które wyzdrowiały) / ostatni raport – 210 / 210

– liczba zgonów / ostatni raport – 97 / 94

W woj. śląskim odnotowano kolejne zgony. W szpitalu w Tychach zmarli: 85-letnia kobieta z Bytomia i 46-letni mężczyzna z Katowic, w szpitalu w Gliwicach zmarła 76-letnia kobieta, mieszkanka Świętochłowic.

PK
redakcja@zawiercianskie.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.