zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Koronawirus. Informacje z powiatu zawierciańskiego

Zmarła 83-letnia kobieta w szpitalu w Tychach. Koronawirus w Polsce: 1905 zakażeń. 8 nowych w woj. śląskim, m.in. w Bytomiu, Katowicach, Rudzie Śląskiej oraz powiatach będzińskim i tarnogórskim

O godzinie 8:50 w poniedziałek 30 marca ministerstwo zdrowia wydało kolejny komunikat o liczbie zakażonych koronawirusem.

Mamy 43 nowe przypadki zakażenia #koronawirus, potwierdzone pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 9 osób z woj. dolnośląskiego, 8 osób z woj. śląskiego, 6 osób z woj. lubelskiego, 5 osób z woj. małopolskiego, 4 osób z woj. podlaskiego, 3 osób z woj. lubuskiego, 3 osób z woj. świętokrzyskiego, 3 osób z woj. wielkopolskiego oraz po 1 osobie z woj. warmińsko-mazurskiego i pomorskiego. Jednocześnie z przykrością informujemy o śmierci czterech kolejnych osób zakażonych koronawirusem. Są to: 71-letni mężczyzna ze szpitala w Poznaniu, 83-letnia kobieta ze szpitala w Tychach, 32-letnia kobieta i 80-letni mężczyzna ze szpitala w Łańcucie. Wszyscy pacjenci mieli współistniejące choroby. W sumie liczba zakażonych koronawirusem: 1905/26 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe) – informuje ministerstwo zdrowia.

Komunikat w tej sprawie wydało również biuro prasowe wojewody śląskiego.

Z wielkim żalem informujemy o śmierci 83- letniej mieszkanki Zabrza. Kobieta zmarła w szpitalu zakaźnym w Tychach. Miała choroby współistniejące. Do szpitala trafiła 25 marca w ciężkim stanie, po kontakcie z osobą zakażoną ze swojego najbliższego otoczenia. Niestety są też kolejne zakażenia. Na zwolnieniu lekarskim był mężczyzna w średnim wieku, gdy wystąpiły objawy koronawirusa. Stan zdrowia jest dobry, a służby sanitarne w Bytomiu ustalają źródło zakażenia. Także niepokojące objawy wystąpiły u kobiety z powiatu tarnogórskiego, która przebywała na L4. Nieustalone jest źródło zakażenia. W pracy zakaziła się kobieta w średnim wieku, która w dobrym stanie przebywa w izolacji. Mieszkanka powiatu będzińskiego była źródłem zakażenia osoby z najbliższego otoczenia – mężczyzny w sile wieku, u którego wystąpiły dokuczliwe objawy Covid-19. Również w miejscu pracy zakaziła się kobieta w sile wieku, która leczy się w domu, pod ścisłym nadzorem służb sanitarnych w Bytomiu. Bytomscy inspektorzy sanitarni ustalają także jak doszło do zakażenia kobiety w średnim wieku, która w dobrym stanie przebywa w izolacji domowej. W trakcie dochodzenia są także służby sanitarne z Rudy Śląskiej, które badają okoliczności zakażenia kobiety w sile wieku. W miejscu pracy prawdopodobnie zakaziła się kobieta w średnim wieku, która kuruje się w domu pod nadzorem sanepidu w Katowicach – informuje biuro prasowe wojewody śląskiego.

Zdjęcie: Facebook Wojewódzki Szpital Specjalistyczny Megrez Sp z o o

PK
redakcja@zawiercianskie.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.