zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Koronawirus. Informacje z powiatu zawierciańskiego

1436 osób z koronawirusem. 10 nowych zakażeń w woj. śląskim, m.in. w Bytomiu, Częstochowie, Gliwicach, Raciborzu, Siemianowicach, Tychach i powiecie cieszyńskim

Jak poinformowało ministerstwo zdrowia kilkanaście minut po godzinei 9:00 w sobotę 28 marca liczba osób zakażonych koronawirusem w Polsce wzrosła do 1436.

Mamy 47 nowych przypadków zakażenia #koronawirus, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 12 osób z woj. małopolskiego, 10 osób z woj. śląskiego, 7 osób z woj. zachodniopomorskiego, 6 osób z woj. lubelskiego, 4 osób z woj. kujawsko-pomorskiego, 3 osób z woj. pomorskiego, 2 osób z woj. wielkopolskiego oraz po 1 osobie z woj. lubuskiego, opolskiego i podlaskiego. W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 1436/16 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe) – czytamy w komunikacie ministerstwa zdrowia.

Biuro prasowe wojewody śląskiego poinformowało o tym, skąd pochodzą osoby zakażone w województwie śląskim.

Podczas pobytu w Austrii zakaził się starszy mężczyzna, który obecnie jest hospitalizowany w Tychach. Mieszkaniec, który był podczas kwarantanny domowej pod nadzorem sanepidu w Gliwicach, czuje się dobrze. Do częstochowskiego szpitala trafił z kolei starszy mężczyzna, u którego wystąpiły uciążliwe objawy zakażenia koronawirusem i którego stan zdrowia lekarze określają jako średni. Służby sanitarne w Częstochowie ustalają źródło zakażenia. W tym samym szpitalu, w stanie dobrym, przebywa starsza kobieta z najbliższego otoczenia mężczyzny, u której także badanie potwierdziło wynik dodatni. W swoim domu, pod nadzorem służb sanitarnych w Częstochowie, leczy się kobieta, która najprawdopodobniej zakaziła się w miejscu pracy. Na oddziale zakaźnym bytomskiego szpitala, z wyraźnymi objawami Covid-19, przebywa mężczyzna w średnim wieku z powiatu tarnogórskiego. Służby ustalają źródło transmisji zakażenia. W stanie ciężkim do szpitala zakaźnego w Raciborzu trafił mężczyzna w średnim wieku z powiatu lublinieckiego. Sanepid dochodzi, gdzie pacjent mógł się zakazić. W ciężkim stanie w szpitalu w Siemianowicach Śląskich hospitalizowana jest starsza kobieta. Służby sanitarne w Bytomiu ustalają źródło zakażenia. Do tyskiego szpitala zakaźnego trafił z kolei mężczyzna w sile wieku. Mieszkaniec powiatu gliwickiego jest w stabilnym stanie. W izolacji domowej, w powiecie cieszyńskim, leczy się kobieta w średnim wieku. Do czasu wystąpienia wyraźnych objawów przebywała w kwarantannie pod kontakcie z osobą zakażoną – informuje biuro prasowe wojewody śląskiego.

PK
redakcja@zawiercianskie.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.