Calendar

Lis
19
pon
2018
Zawiercie: Otwarcie bazy “Szlachetnej Paczki”
Lis 19 całodniowy
Zawiercie: Prezentacja kalendarza “Dawne Zawiercie 2019”
Lis 19 całodniowy
Lis
22
czw
2018
Zawiercie: Koncert Martyny Jakubowicz
Lis 22 całodniowy

Mój Brat zaprasza do Zawiercia!
Na koncercie będzie można usłyszeć przeboje z ostatnich 40 lat pracy Artystki, w tym kultowe “W domach z betonu nie ma wolnej miłości”, oraz hity z ostatnich dwóch płyt – “Burzliwy błękit Joanny” i nagrodzonej nagrodami Fryderyka i Mateusza “Prostej Piosenki” , a także utwory z najnowszego albumu “Zwykły włóczęga”, który ukazał się w maju br.

Martyna Jakubowicz to jedyna w swoim rodzaju wokalistka i songwriterka, obdarzona charyzmą i charakterystycznym głosem, który sprawia, że jej ballady, łączące wpływy folku, bluesa i rocka, należą do najbardziej rozpoznawalnych pośród kanonu polskiej muzyki rozrywkowej. Jest mistrzynią tworzenia nastroju. Koncerty zwyczajowo kończą się owacjami na stojąco, zaś publiczność nie chce pozwolić jej zejść ze sceny.

Na swoim koncie ma aż piętnaście albumów, które znalazły uznanie nie tylko wśród szerokiej publiczności ale również zostały docenione przez zagraniczną prasę (recenzje w „Rolling Stone” i „Guitar Player”) i krajową branżę muzyczną (nominacje do nagrody „Fryderyk” w 1995 i 2011 r).
W marcu 2016 roku, do sklepów trafił album Artystki – „Prosta Piosenka”. Jest to pierwsza od sześciu lat płyta autorska. Materiał został zrealizowany z udziałem min. Wojciecha Waglewskiego, Korteza i Jana Smoczyńskiego. Single z tej płyty „Mój czas ucieka” i „Wielka Słabość” , osiągnęły wysokie notowania na Liście Przebojów Programu Trzeciego.
Album „Prosta Piosenka” został doceniony zarówno przez media, jak i branżę muzyczną. Artystka otrzymała nagrodę Programu Trzeciego Polskiego Radia – Mateusz 2016 i nagrodę Fryderyk 2017 za „Album Roku w kategorii: Muzyka Korzeni” .

18.05.2018 do sklepów trafił album „Zwykły Włóczęga”, zawierający piosenki Boba Dylana, który otrzymał literacką nagrodę Nobla w 2016. Dylan jest autorem i kompozytorem ponad 500 piosenek. Jego ogromny wpływ na światową muzykę rozrywkową jest niezaprzeczalny. “Zwykły włóczęga” to 10 piosenek w 10 różnych, niekiedy zaskakujących aranżacjach.

Koncert Martyny Jakubowicz
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Bistro Mojego Brata
22 listopada 2018
godzina 20:00
bilety 80pln

Informacje i rezerwacje: 32/494 22 22 oraz w Bistro Mojego Brata

 

Źródło: Bistro Mojego Brata

Lis
23
pt
2018
Zawiercie: Spotkanie autorskie z Filipem Springerem
Lis 23 całodniowy
Lis
24
sob
2018
Zawiercie: Koncert Cecyliański
Lis 24 całodniowy
Lis
29
czw
2018
Zawiercie: Spektakl “Cudowna Terapia”
Lis 29 całodniowy

Miejski Ośrodek Kultury „Centrum”

zaprasza na

spektakl teatralny pt.

 

Daniel Glattauer

Cudowna Terapia

 

– komedia małżeńska, która powinni zobaczyć wszyscy ci, którzy są, byli lub planują „istnienie we dwoje”.

 

 

 

Wymienna obsada: Joanna Trzepiecińska/ Dominika Ostałowska/ Olga Bończyk/

Dariusz Kordek/ Marcin Kwaśny/

Andrzej Młynarczyk/ Artur Pontek/ Dariusz Taraszkiewicz

Reżyseria: Dariusz Taraszkiewicz

Scenografia i kostiumy: Dorota Kalitowicz

Przekład: Marek Szalsza

Choreografia: Krzysztof Hulboj, Janja Lesar

Muzyka: Krzysztof Matysiak

 

Terapia – to oddziaływanie na człowieka za pomocą leków lub bez użycia farmaceutyków w celu przywracania zdrowia fizycznego lub psychicznego. Szanowni Państwo, wyrzucamy tabletki, syropy i maści, a w zamian aplikujemy Wam troje znakomitych aktorów, błyskotliwy tekst i zaskakująca inscenizację.

Zamiast do gabinetu – zapraszamy do teatru na cudowną terapię!

Joanna – Dominika Ostałowska (wymiennie z Joanną Trzepiecińską i Olgą Bończyk) – egzystencjalna zapaśniczka, kobieta z pretensją i Walenty – Dariusz Kordek (wymiennie z Marcinem Kwaśnym) – nadwrażliwy choleryk rozwiązujący problemy za pomocą piły tarczowej, czyli państwo Dorek, doświadczone małżeństwo, które postanawia się rozstać. Przed ostateczną decyzją wybierają się jednak do wybitnego psychoterapeuty – Andrzej Młynarczyk (wymiennie z Arturem Pontkiem i Dariuszem Taraszkiewiczem), tym samym dając sobie ostatnią szansę. Czy za pomocą tradycyjnych metod i ćwiczen uda się wybitnemu specjaliście pojednać parę, której jedynym punktem wspólnym jest urządzanie sobie piekła?

Gdzie jest granica wytrzymałości psychoterapeutycznego profesjonalizmu? Kto tu jest wariatem: pacjent czy prowadzący terapię? Co takiego może zrodzić się kilkadziesiąt metrów pod wodą. Odpowiedzi na te pytania znajdziecie Państwo w najnowszej inscenizacji sztuki Daniela Glattauera „Cudowna terapia”. Wszystko za pomocą błyskotliwych dialogów i  zabawnych sytuacji. I oczywiście wspaniałych aktorów: Dominiki Ostałowskiej znanej z serialu „M jak Miłość”, Joanny Trzepiecińskiej odtwórczyni roli Alutki w serialu „Rodzina zastępcza” i Olgi Bończyk znanej z seriali: „Na dobre i na złe” czy „Barwy szczęścia”, grających naprzemiennie Joannę. Aktorów: Dariusza Kordka, którego możemy kojarzyć z polsatowskiego programu „Twoja twarz brzmi znajomo” i serialu „W labiryncie” oraz Marcina Kwaśnego, aktora znanego m.in. z serialu „Szpilki na Giewoncie” – czyli odtwórców scenicznego Walentego. W rolę psychoterapeuty pary wcielają się naprzemiennie: Andrzej Młynarczyk (postać policjanta Tomka w serialu „M jak Miłość”), Artur Pontek (znany z roli policjanta Mariana Marczaka w serialu „Ojciec Mateusz”) oraz aktor i jednocześnie reżyser spektaklu Dariusz Taraszkiewicz znany m.in.z seriali: „Druga szansa” czy „Pierwsza miłość”.

Niech nikt nie przegapi cudownej terapii!

 

 

Sala widowiskowa Miejskiego Ośrodka Kultury “Centrum”

29 listopada 2018r.,

godzina 19:00

 – bilet w cenie 60 zł (do nabycia w kasie MOK „Centrum”)

Gru
2
nie
2018
Zawiercie: XXXIII Międzynarodowy Turniej Tańca Towarzyskiego
Gru 2 całodniowy
Gru
6
czw
2018
Zawiercie: Spektakl “Serca na odwyku”
Gru 6 całodniowy

Miejski Ośrodek Kultury “Centrum”

zaprasza na

spektakl teatralny pt.

 

SERCA NA ODWYKU

Murray Schisgal

 

 

 

SERCA NA ODWYKU – to broadwayowski hit komediowy, napisany przez autora scenariusza niezapomnianego filmu Tootsie z Dustinem Hofmanem.

SERCA NA ODWYKU – Jest to historia pary z długim stażem małżeńskim, w życie której wkradła się rutyna i nuda. Druga para to sąsiedzi tzw. “kobieta po przejściach i mężczyzna z przeszłością”, którzy niczego już nie oczekują od życia. Bohaterowie jednak w przezabawny sposób udowadniają, że na miłość nigdy nie jest za późno, że zawsze warto dać życiu szansę na szczęście! Wystarczy pokonać stereotypy lub spróbować niekonwencjonalnych metod…

SERCA NA ODWYKU – to komedia, która poruszając powikłane relacje damsko-męskie, obfituje w niebywale śmieszne sytuacje i dialogi. Aktorzy tego spektaklu to genialni artyści komediowi, grający w wielu hitach teatralnych i filmowych:

SERCA NA ODWYKU – to gwarancja rozrywki na najwyższym poziomie i komedia, która bawi widza do łez!

 

Autor: Murray Schisgal

Tłumaczenie: Bożena Sławińska

Reżyseria: Cezary Żak

Obsada: Cezary Żak, Katarzyna Żak, Hanna Śleszyńska, Michał Piela

Scenografia: Marcelina Początek – Kunikowska

Kostiumy: Sylwester Krupiński
Sala widowiskowa Miejskiego Ośrodka Kultury “Centrum”

6 grudnia 2018r.,

godzina 19:00

bilet w cenie 90 zł  (do nabycia w kasie MOK “Centrum”)

Gru
7
pt
2018
Zawiercie: Spotkanie z Wojciechem Chmielarzem
Gru 7 całodniowy