Calendar

Lut
26
pon
2018
Łazy: Spotkanie z posłanką i Kurator Oświaty
Lut 26 całodniowy

W poniedziałek 26.02.2018r., o 17:30 w Szkole im.Romana Gostkowskiego w Łazach odbędzie się kolejne spotkanie.
Tym razem z Panią Poseł Ewą Malik i Panią Kurator Oświaty Urszula Bauer.

Bedzie mozna poruszyć wtedy wszelkie zagadnień prawne związane z reformą edukacji lub nadzorem pedagogicznym.

Mar
1
czw
2018
Zawiercie: Koncert Ani Karwan
Mar 1 całodniowy
Zawiercie: Spektakl “Andropauza”
Mar 1 całodniowy

Miejski Ośrodek Kultury „Centrum” w Zawierciu

zaprasza na spektakl teatralny

 

pt. ANDROPAUZA 3 – CZYLI JAK ŻYĆ I NIE ZWARIOWAĆ

Spektakl jest kontynuacją znanych i popularnych przedstawień:

Andropauza – męska rzecz, czyli zdecydowana odpowiedz na Klimakterium 
oraz Andropauza 2 – męska rzecz być z kobietą.

Uniwersytet Trzeciego Wieku. Czterech dziarskich studentów w wieku emerytalnym: Hrabia, Behemot, Sławek komandos i Miernota, brutalnie wyrzuceni z klasy przez złą nauczycielkę, podejmują ryzykowną decyzję walki z reżimem szkoły. Zakładają teatr.  Aby naprawić rzeczywistość tej, ich zdaniem doszczętnie zepsutej szkoły, postanawiają wystawić „Dziady” Mickiewicza. Jednak Miernota reżyser teatralny, który chwilę wcześniej zostaje przez Ministerstwo Kultury pozbawiony prawa wykonywania zawodu, wymyśla potworną inscenizację, której nie sposób zaakceptować. Aktorzy się buntują i postanawiają znaleźć naprawdę dobrego reżysera. Ich wybór pada na Stevena Spielberga. Chcą zaproponować mu kontrakt osobiście. Cudem zdobywają pieniądze i płyną do Hollywood jachtem pożyczonym od samego barona Munchausena. Jesteśmy świadkami rejsu pełnego przygód, niebezpieczeństw i sytuacji absurdalnych. Na pełnym morzu bowiem, okazuje się, że żaden z naszych bohaterów nie ma najmniejszego pojęcia jak się taką jednostką żegluje. Bohaterowie ruszają w świat w poszukiwaniu przygód, barwnego życia i sensu istnienia, niczym czterej muszkieterowie Alexandra Dumas: „Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego!”. Jeden z naszych bohaterów, po nieprawdopodobnej przygodzie, która odmieniła na dobre jego życie, krzyczy ponad oceanem: „Teraz dopiero zaczynam żyć!!!”

Zapraszamy Państwa na wieczór pełen śmiechu, przygód, sytuacji absurdalnych! Wieczór pełen wzruszeń, zaskoczeń i niespodzianek!
Zapraszamy na arcyzabawną opowieść o tym, że prawdziwe życie zaczyna się po sześćdziesiątce! Że nie ważna jest ilość zer przy liczbie twoich lat przeżytych, ale radosne i otwarte serce!

Bawcie się, śmiejcie się i płaczcie razem z nami, w myśl refrenu pieśni finałowej:

– Starość nie chroni przed miłością_
– Lecz miłość chroni przed starością_
– Bo prawda jest taka, że się nie starzeje_
– Serce ,które kocha i wiecznie  się śmieje!_
Sztukę Andropauza 3 – czyli jak żyć i nie zwariować napisali Piotr Dąbrowski i Katarzyna Mikiewicz, na podstawie pomysłu Leszka Kwiatkowskiego.

Reżyserią zajęli się autorzy: Piotr Dąbrowski i Katarzyna Mikiewicz, a zagrają dla Państwa znakomici aktorzy scen teatralnych, filmu i telewizji: Sylwester Maciejewski, Maciej Damięcki, Bogdan Kalus, Jacek Kawalec, Agata Załęcka.

 

Sala Widowiskowa MOK „Centrum”

01.03.2018r., godz. 18:00

Bilety: 50 

Zawiercie: Szkolenie dla organizacji pozarządowych
Mar 1 całodniowy
Mar
3
sob
2018
Zawiercie: Koncert ETNOS Ensemble
Mar 3 całodniowy

Zapraszamy na wyjątkowy koncert europejskiego folku. Etno-jazzowy klimat: autorskie kompozycje oraz muzyka bałkańska, polska i żydowska.

MUZYCZNA WIZYTÓWKA: https://www.youtube.com/watch?v=y5_CPHHRXDs
BILETY W CENIE 20 ZŁ DOSTĘPNE W KLUBIE NOVUM

Etnos Ensemble w składzie:
Bartosz Pacan – klarnet
Konrad Merta – akordeon
Piotr Gach – wiolonczela
Łukasz Mazanek – kontrabas

Etnos to zespół muzyczny wykonujący autorskie kompozycje inspirowane wpływami etnicznymi z całego świata oraz muzykę bałkańską, polską i żydowską.

Etnos tworzy grupa zaprzyjaźnionych instrumentalistów. Styl, który prezentują w swojej muzyce jest indywidualny i oryginalny, dlatego trudno go określić jako jeden gatunek. Najczęściej w muzyce grupy można usłyszeć wpływy tradycyjnej muzyki bałkańskiej, polskiej, klezmerskiej z elementami jazzu. Etnos Ensemble stawiają na wyrazistość brzmienia i szczerość swojego przekazu. Dzięki temu na scenie porwani muzycznym żywiołem, wciągają słuchaczy w swój dźwiękowy świat i nie pozwalają nikomu pozostać obojętnym na ich muzykę.

W 2008 roku akordeonista Konrad Merta i wiolonczelista Piotr Gach poznali się podczas studiów w katowickiej Akademii Muzycznej. Szybko połączyła ich wspólna pasja do muzyki bliżej nieokreślonej lecz przyprawionej wpływami etno-słowiańskimi. Tak powstał duet, który stworzył fundament dla dalszych poszukiwań i twórczości w tej przestrzeni. Muzycy występowali wspólnie od jakiegoś czasu, gdy w 2014 roku do współpracy przy kilku koncertach zaprosił ich klarnecista Bartosz Pacan. Projekt muzyczny będący owocem działań tria okazał się bardzo udany co przyczyniło się do zacieśnienia współpracy. Instrumentaliści poszukując harmonijnej formy zespołu etniczno-folkowego stwierdzili, że uzupełnienie składu o instrument basowy jest konieczne. W połowie 2016 roku, po kilku miesiącach poszukiwań kontrabasisty rozpoczęli próby z Łukaszem Mazankiem. Od tego momentu można mówić o powstaniu Etnos Ensemble.

Zespół już po kilku miesiącach wszedł do studia i z końcem 2016 roku wydał debiutancki album, który można zakupić przy okazji koncertów. Etnos w zaledwie rok od powstania wystąpili już w takich miejscach jak: Akademia Muzyczna im. K. Szymanowskiego w Katowicach, Narodowa Orkiestra Polskiego Radia w Katowicach, Teatr Ziemi Rybnickiej oraz Studio Koncertowe S1 im. W. Lutosławskiego w Warszawie. Obecnie muzycy intensywnie koncertują i pracują nad materiałem na w pełni autorski album.

Zawiercie: Święto Storczyka
Mar 3 całodniowy
Mar
4
nie
2018
Zawiercie: Bieg Tropem Wilczym
Mar 4 całodniowy
Zawiercie: Tropem Wilczym
Mar 4 całodniowy
Mar
9
pt
2018
Zawiercie: Spotkanie z Włodzimierzem Czarzastym
Mar 9 całodniowy
Mar
11
nie
2018
Zawiercie: Jura Streetball On Tour
Mar 11 całodniowy