zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

Kiedy zostanie otwarta “zachodnia obwodnica Zawiercia”?

Miała być otwarta do końca lutego, mówiło się nawet o możliwym terminie oddania jej do użytku w połowie ubiegłego miesiąca. Jak na razie wciąż jest zamknięta.

Reklama

Tzw. zachodnia obwodnica Zawiercia to droga do Strefy Aktywności Gospodarczej łącząca rondo przy Hotelu Villa Verde z rondem przy Wojska Polskiego. Prace drogowe zostały zakończone w ubiegłym roku.

– Prosimy kierowców jeszcze o chwilę cierpliwości. Dostaliśmy ze Starostwa zalecenie, że konieczne jest uzupełnienie oznaczeń poziomych. Żeby porządnie wykonać malowanie oznaczeń muszą być odpowiednie warunki atmosferyczne, między innymi musi być odpowiednia temperatura. Zima póki co trochę odpuściła. Chcemy te prace wykonać możliwie najszybciej. Podchodząc do sprawy odpowiedzialnie nie jesteśmy w stanie podać konkretnej daty. Najważniejsze jest bezpieczeństwo kierowców, a bez namalowania oznaczeń nie zapewnimy należytego bezpieczeństwa użytkownikom tej drogi – mówił pod koniec lutego rzecznik Urzędu Miejskiego w Zawierciu Łukasz Czop.

Po wykonaniu zaleceń dotyczących drogi urząd w czwartek 2 marca ponownie zgłosił ją do odbioru. Jeśli do 16 marca organ nadzoru nie wniesie żadnych uwag, droga zostanie oddana do użytku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.